Orijinal fiyat: 600.00 ₺.Şu andaki fiyat: 500.00 ₺.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri Eğitimi

Orijinal fiyat: 600.00 ₺.Şu andaki fiyat: 500.00 ₺.

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı, ebeveynlerden doğru yöntemle bilgi alınmasını sağlamaktır. Çünkü çocukla birlikte ebeveyn veya bakıcının da cevaplaması gereken sorular vardır. Çocuğun bazı hareketleri tek başına yapabilmesi veya motor becerisini değerlendirmesi için gelişim düzeyi hakkındaki sorular cevaplandırılmalıdır. Bu soruların cevabına göre farklı bir yerden çocuk gözlemlenir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

  1. Uzmanlık Alanınızı Genişletme: Ankara Gelişim Tarama Envanteri Eğitimi, çocukların gelişimini değerlendirmek için kullanılan bu önemli aracı etkili bir şekilde kullanmayı öğretir. Bu sertifika, çocuk gelişimi alanında uzmanlaşmanıza ve daha kapsamlı bir değerlendirme yapmanıza olanak tanır.

  2. Rekabet Gücünü Artırma: Bu sertifika, çocuk gelişimi ve eğitim sektöründe iş başvurularınızda rekabet avantajı sağlar. İşverenlerin dikkatini çeker ve sizin alanınızda uzmanlaşmış bir aday olduğunuzu gösterir.

  3. Çeşitli Kariyer Fırsatları: Ankara Gelişim Tarama Envanteri Eğitimi, kreşlerden ilkokullara ve özel eğitim merkezlerine kadar geniş bir iş yelpazesinde kariyer fırsatları sunar. Ayrıca, çocuk gelişimi danışmanlığı, eğitim koordinatörlüğü ve eğitim programı geliştirme gibi alanlarda da çalışma imkanı sağlar.

Çocukların gelişimleri yaşa ve farklı faktörlere göre değişir. Ankara gelişim tarama envanteri ise bunu en iyi biçimde ortaya koyan testlerdendir. Çocukların zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerini yaşa uygun tespit eder. Bir çocuğun farklı yönlerden gelişim sürecini tamamlayıp tamamlamadığı da AGTE ile ölçülebilecektir. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi almadan bu test grubunun uygulanması zordur. Çocuklar bir oda içerisinde çeşitli testlere tabi tutulur. Bu testlerin sonuçlarına göre ise gelişim süreçleri hakkında bilgi edinilir. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı aşamalı olarak uygulanan testlerin doğruluğunu sağlamaktır. Testi nasıl uygulanacağı hakkında bilginiz olmadığında ulaşılan veriler geçersiz olur. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı ise üniversite düzeyinde hazırlanan programla testin en doğru şekilde uygulanmasını sağlamaktır.

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi, bir tür başarı testidir. Belli yaşlardaki çocuklar bazı davranışları sergileyebilmelidir. Aksi halde yaşına uygun gelişim göstermediği düşünülür. Çocuğun okul başarısından ziyade toplum içinde sergilediği davranışları konu alır. Gelişim geriliği görülen ve sosyal açıdan yeteri kadar gelişmediği düşünülen çocuklarda nesnel verilere ulaşmak için test yapılır. Okul olgunluğu testinden farkı, okul öncesi dönemdeki çocuklara uygulanmasıdır. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı 0 ile 6 yaş arasındaki gelişimlerinin birçok yönden değerlendirilmesi için yol göstermektir. Çocuğun yaşına uygun beceri ve gelişim sergileyip sergilemediği de test sonucuna göre belirlenecektir.

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı, ebeveynlerden doğru yöntemle bilgi alınmasını sağlamaktır. Çünkü çocukla birlikte ebeveyn veya bakıcının da cevaplaması gereken sorular vardır. Çocuğun bazı hareketleri tek başına yapabilmesi veya motor becerisini değerlendirmesi için gelişim düzeyi hakkındaki sorular cevaplandırılmalıdır. Bu soruların cevabına göre farklı bir yerden çocuk gözlemlenir. Gelişimsel bozukluğu olan çocukların sorunlarının geç fark edilmesi önlem alınmasını geciktirir. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı gelişimsel bozuklukları kısa sürede fark etmenizi sağlamaktır. Ebeveynlerin gelişimsel süreci incelemesi ve çocuğun yaşına uygun hareketlerde bulunup bulunmadığının araştırılması için AGTE gereklidir.

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı;

 • Çocukların 0 ile 6 ay, 12 ay ile 18 ay, 2 yaş ile 3 yaş ve 5 yaş ile 6 yaş arasında gelişimlerini takip etmek
 • Çocuk ruh sağlığı uzmanları ve uzman psikologlara mesleki yeterlilik sağlamak
 • Gelişimsel bozuklukları erken zamanda test edebilme imkanı sunmak
 • Gelişimsel bozukluklarda alınması gereken önlemlerin ertelenmeden alınmasını sağlamak
 • Çocuklarda gelişimsel düzensizliklerin varlığını saptamak
 • Çocuğun yaşına uygun bazı hareketleri yapıp yapamadığını kontrol etmek
 • Bebeklerin gelişimlerini sistematik olarak kontrol etmenizi sağlar

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı her kültüre özgü gelişim testlerine olan ihtiyacı da göstermektir. Çocuğun yetiştiği ve büyüdüğü ortam bazı yeteneklerinin körelmesine bazılarının da gelişmesine neden olur. Çocuğun sürekli kucakta gezdiği veya tam tersi olduğu durumlarda gelişim de etkilenir. Fiziksel, ruhsal ve sosyal ilişkilerinin gelişirken yaşına uygun davranışlar sergilemesi test sonucuna göre belirlenir. Bazı ailelerde çocukların kimi hareketleri gelişim geriliği olarak görülmez. Kaba motor veya ince motor becerileri yaşına göre gelişmemiş çoğu çocuk için geç kalınmış olabilir. Arkadaşları ile iletişimi ve sosyal çevrede hangi davranışlarda bulunduğu gözlemlendiği sürece var olan gelişim bozuklukları da tespit edilebilir.

Bir çocuk fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan yaşına uygun davranışlar sergiliyorsa gelişim sorunu yoktur. Ancak gelişim geriliği bulunan çocuklarda bu etkenlerden biri veya birkaçında sorun çıkabilir. Alt test gruplarındaki sorular gelişime dair detaylı bilgi verecektir. Muayene yapılırken fark edilmeyen çoğu sorun Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi ile fark edilir. Aslında Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı da tam olarak budur. Tespit edilmesi güç gelişim sorunlarında büyük ölçüde belirleyicidir. Ankara gelişim tarama envanteri uygulama, raporlama ve değerlendirmesi yapabilmek için eğitim zorunludur. AGTE sertifikası olmadan çocuk ruh sağlığı uzmanları veya uzman psikologlar bu testin hiçbir adımını gerçekleştiremeyeceklerdir. Kariyer Polikliniği, AGTE eğitimi ve AGTE sertifikası alabileceğiniz en iyi yerlerdendir. Üniversite ile işbirliği yapılan program sonunda devlet üniversitesi onaylı sertifika verilir. AGTE sertifika sınavı online olarak yapılıp eğitimler de canlı ders ile uzaktan alınır. Uzaktan eğitim Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi amacı çalışmaktan eğitim almaya vakit bulmayanlara imkan sunmaktır. Bu sayede yoğun mesaide olsanız da eğitim almaya fırsat bulabilirsiniz.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri Eğitimi Kazanımları

Ankara gelişim tarama envanteri alt test grupları daha iyi sonuca ulaşmanıza katkı sağlar. Ruh sağlığı uzmanları ve uzman psikologlar eğitimle sonuca ulaşma başarısını da artırır. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi sayesinde 6 yaşına kadar olan çocuklarda olası gelişimsel saptama da yapılır. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi kazanımları bununla sınırlı değildir. Eğitim aldığınız kurs merkezinin size sağladığı avantajlarla daha da artar.

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi kazanımları;

 • Uzman psikolog veya çocuk ruh sağlığı doktorunun mesleki başarısını artırır.
 • Çocuğun psikolojik değerlendirme sürecine ışık tutar.
 • Fiziksel, zihinsel ve sosyal gerilikleri kısa sürede açığa çıkarır.
 • Çocuğun gelişim geriliğine uygun olarak desteklenmesi kolaylaşır.
 • Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi almanız iş başvurusunda avantajlı konumda olmanızı sağlar.
 • Üniversite onaylı AGTE sertifikası alırsınız.
 • Uzaktan eğitim avantajı ile mesainizden feragat etmeden de yeteneklerinizi artırabilirsiniz.
 • Sosyal, fiziksel ve zihinsel açıdan çocuğun gelişimsel sürecini takip etme yeterliliğiniz olur.
 • Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi ile raporlama, değerlendirme ve testi uygulama yeterliliğiniz olur.
 • Alt test gruplarının doğru bir şekilde uygulanması için gerekli donanıma sahip olursunuz.

Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi kazanımları göz önüne alındığında almanız gereken sertifika programı olduğuna kanaat getirirsiniz. Mesleki başarınızı artırmak dışında yanlış teşhis koymanızı da engeller. Öncesinde çocuğun gelişimsel sorunları tespit edilebildiğinden probleme uygun eğitim verilebilir. Destekleyici veya faydalı gelişim eğitimleri ile çocuk eskisinden çok daha iyi standartlara sahip olacaktır. Ebeveynler çocuklarının hangi hareketleri yaptığını bilmesi eğitimle doğru sonuca ulaşmak için gereklidir. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi alınca alt testleri uygulama yeterliliğiniz olacağından hastanelerde test uygulayıcısı olarak çalışırsınız. AGTE test uygulayıcısı olma imkanı veren eğitimi alan kişiler belirli kurumlarda hizmet verebilir. Yapacağınız iş başvurularında kabul olasılığınızı artırmak için Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi sertifikası özgeçmişinizde yer almalıdır.

Önceden ayrılmış ve çocuğun hareketlerini gözlemleme şansı bulunan bir alanda alt test grupları bebek veya çocuklara uygulanır. 6 aylık bebek ile 6 yaşındaki çocuğa uygulanan testler aynı olmadığından uzmanlığınızı artıracak eğitimler alınmalıdır. O yüzden de Kariyer Polikliniği, Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi hazırlarken akademisyenlerden destek alır. Yapılan araştırmalar ve uygulama eğitimleri de ders içeriklerinde vardır. Sadece var olan değil olası gelişimsel sorunlar da Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi sertifikası olanlarca tespit edilebilir. Ankara gelişim tarama envanteri eğitimi kazanımları incelendiğinde ve faydaları göz önüne alındığında eğitim için yeterli sebep olacaktır.

Eğitim Sepeti