2,250.00 

Montessori Eğitimi

2,250.00 

Anne ve babaların Montessori okulları araştırması ve çocuklarını bu kurumlara göndermesinden ötürü Montessori eğitmeni ihtiyacı artmıştır. Çocukların her yönden yetiştirilmesinin amaçlandığı Montessori eğitimi vermek için sertifika gerekir. Montessori eğitimi sertifikası, Montessori eğitmenliği yapacak kişilerce alınır. Sorumluluklarının bilen, zeka gelişimi desteklenen çocuk yetiştirmek için Montessori eğitmenliği eğitimi gerekir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Montessori eğitimi belgesi aldıktan sonra;

  – Çocuklarda sorumluluk bilincini geliştirirsiniz.

  – Çocuğun özgüvenli ve bağımsız olmasını sağlarsınız.

  – Hayvan bakımı ve bitki yetiştiriciliği öğretirsiniz.

  – Gözlem yaparak çocuğun yeteneklerini keşfedersiniz.

  – Yeteneklerine uygun eğitim almasını sağlarsınız.

  – Gündelik işlerin nasıl yapılacağını öğretirsiniz.

Montessori eğitimi sertifikası olmadan Montessori eğitmenliği yapılamaz. Üniversite onaylı Montessori eğitimi sertifikası alıp Montessori eğitmenliği yaparsınız.

Çocukların tek yönlü yetişmesini önlemek için Montessori eğitimi sertifikası alınır. Her yönden yetişmiş ve kişiliğini gerçekleştirebilen çocuklar için Montessori eğitmenliği yapmak gerekir. Toplum içinde sorumluluklarını yerine getirme ve kendini geliştirme için bu eğitim önemlidir.

Analitik zekası iyi ve matematiğe yatkın çocukların küçük yaşta tespit edilip eğitim alması sağlanacaktır. Montessori eğitimi sertifikası almak isteyenler Montessori eğitmenliği yapma fırsatı da yakalar. Anne ve babalar çocuklarını okula göndermek yerine kendileri eğitim verecekse Montessori eğitimi belgesi alabilir. Çalışan ve iş rutinini bozmak istemeyenler Montessori eğitmenliği uzaktan eğitim dener. Canlı derslere akıllı cihazlar ile katılıp istediği ortamda ders çalışır. Eğitim almak isteyenler için büyük kolaylık olduğundan yüzlerce kursiyer eğitimleri uzaktan almak ister. Kursu bitirdikten sonra size verilecek Montessori eğitimi belgesi Montessori okullarında çalışmanıza imkan verir.

 

Montessori Eğitmenliği

 

Okul öncesi eğitim merkezlerinde ve ilköğretimde Montessori eğitmenliği yapacaklar Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşebilir. Online Montessori eğitimi belgesi alıp anaokulu ve kreşlere iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Okul öncesi kurumlarda çalışmak için yapılacak başvurularda Montessori eğitimi sertifikası öncelik fırsatı verir. Ebeveynlerin çocuklarının her yönden yetişmesini istediği kurumlarda dersler Montessori eğitimine göre işlenir.

- İlkokul öğretmenleri

- Çocuk gelişimi mezunları

- Anaokulu öğretmenleri

- Okul öncesi öğretmenleri

- Sınıf öğretmenleri

Öncelikli olarak bu kişiler Montessori eğitimi sertifikası alıp çalışmaya başlayabilir. Lisans bitirdikten sonra kendinize göre iş imkanı bulamıyorsanız Montessori belgesi alın. Gelirinizi artırıp yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Devlet üniversitesi onaylı Montessori eğitimi sertifikası aldıktan sonra CV’nize başvuru için bu evrakları eklemeniz mümkündür. Üniversiteler ile birlikte hazırlanan müfredata göre eğitim içerikleri hazırlanır. Canlı dersler ve uygulamalar üniversite kalitesinde hazırlandığından en iyi Montessori eğitimi alırsınız.

 

Montessori Eğitimi Belgesi

 

Montessori eğitmen eğitimi çocukların yetiştirilmesi konusunda uzmanlaşmanızı sağlar. Eğitim içerikleri ve materyaller Montessori eğitimi belgesi alanlarca uygulanır. Sanat ve edebiyat alanında da yetenekli bireyler yetiştirirsiniz. Toplumla iç içe ve sosyal bireyler yetiştirmek için de Montessori eğitimi kullanılır. Çocuğun yaşayarak öğrenmesini sağlayan eğitimler olup motor becerilerini ve koordinasyonu geliştirir. Montessori eğitimi belgesi 3 yaşından büyük çocuklar Montessori eğitimi verilmesi için alınır. Çocuklarda bireyselleşmeyi sağlayan eğitimler olduğundan ebeveynlerce de tercih edilebilir.

Montessori eğitimi sertifikası ders saatlerine göre değişir. Montessori uzmanlık eğitimi, Montessori formatörlük eğitimi de alabilirsiniz. Uzmanlık eğitimi ve formatörlük eğitimleri içerikleri kapsamı farklı olduğundan alacağınız eğitimi seçmelisiniz. Montessori eğitimi belgesi alıp şartları gerçekleştirdikten sonra Montessori Okulu açabilirsiniz. Çocuklarda zeka gelişiminin desteklenip IQ seviyesini artırmak için Montessori eğitimi belgesi almanız yeterlidir. E devlet görünürlüğü olan Montessori eğitimi belgesi ile başvuru yapabilirsiniz.

Montesorri eğitiminin video eğitimini Psikolojik Danışman Elif PEHLİVAN Anlatmaktadır.

Canlı eğitimlerini ise Hatay'da Montesorri Anaokulu işleten Fatma GÜNEY,

İstanbul'da Montesorri Anaokulu işleten ve Montesorri Örgün eğitimlerini yapan Özlem ÜNAL anlatıyor.

Eğitim Sepeti