egitim danismanligi sertifikasi

 

Başarının artması ve öğrencilere yol gösterilmesi açısından eğitim danışmanlığı önem taşır. Eğitim danışmanlığı sertifikası alanlar öğrencilere akademik planlama yapar ve kariyer hayatını düzenler. Sınavlara veya mülakatlara hazırlanırken başarılı olmaları için yardımcı olur. Ders çalışma teknikleri, stres ve kaygı yönetimi ile motivasyonunu destekler. Eğitim danışmanlığı sertifikası çeşitli kurumlarda eğitim danışmanı veya öğrenci koçu sıfatı ile çalışmanızı mümkün kılar. Çalıştığınız alan eğitimle ilgili ise başarınızı ve gelirinizi artırmak açısından eğitim danışmanlığı sertifikası işinize yarar.

Eğitim danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler ile birlikte hareket eden kurumlardan kurs almanız yararınızadır. Devlet üniversitesi kalitesinde dersler alırken her yerde kullanabileceğiniz sertifikanız olur. Eğitim danışmanlığı ofisi açmak veya danışmanlık veren merkezlerde çalışmak için oldukça yararlıdır.

 

Eğitim Danışmanlığı Açma Şartları

Eğitim danışmanlığı açma şartları arasında en önemlisi eğitim danışmanlığı sertifikasıdır. Eğitim danışmanlığı sertifikası olanlar gerekli izinler ve prosedürleri yerine getirerek eğitim danışmanlığı merkezi açabilir.

Eğitim danışmanlığı açma şartları için izinler ve mülk kiralama öncesinde eğitim danışmanlığı sertifikası almayı unutmayın. Açacağınız kurum için başvuru şartı sertifikadır. Eğitim danışmanlığı açmak isteyenler sertifika veren kurumlarla görüşmelidir. Uzaktan Eğitim Merkezi, üniversite onaylı eğitim danışmanlığı sertifikası verirken belgenin her yerde geçerli olması için üniversite ile çalışır. Üniversitelerin YÖK denkliği avantajı olduğundan gideceğiniz ülkelerde de denkliği kullanırsınız.

 

Eğitim Ve Öğrenci Koçluğu Uzaktan Eğitim

Eğitim ve öğrenci koçluğu uzaktan eğitim ile alınabileceği gibi örgün de seçilebilir. Eğer ki uzaktan eğitim yüz yüze eğitimden farksız ise bu programları seçmeniz her yönden avantajlıdır. Kurs için diğer işlerinizi aksatmak zorunda kalmazsınız. İşten eve geldiğinizde canlı derslere ve süpervizyon eğitimlerine katılırsınız.

Eğitim ve öğrenci koçluğu uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitimin sertifika kullanım açısından da farkı yoktur. Uzaktan Eğitim Merkezi’nden alacağınız sertifikada uzaktan ibaresi bile bulunmaz. Bu da yapacağınız iş başvurularını hiçbir şekilde olumsuz etkilemez. Eğitim ve öğrenci koçluğu uzaktan eğitim almayı düşünenlerin ilk tercihlerinden biri bu program olmalıdır. Derslerin akademisyenlerce hazırlanması avantaj olduğu gibi %100 öğrenme garantisi de verilir. Tek yapacağınız eğitimi satın almak ve ders sonunda online sertifika sınavına girmektir. Eğitimciler ve öğretmenler meslektaşlarının arasından sıyrılmak, danışmanlık yapmak için bu eğitimi mutlaka almalıdır.

 

Öğrenci Danışmanlığı Sertifikası Nerelerde Kullanılır?

Öğrenci danışmanlığı sertifikası nerelerde kullanılır ise alacağınız belge, geçerliliğini koruyacaktır. Ömür boyu geçerliliği olması ve e-devlet görünürlüğünün bulunması size yardımcı olu. Öğrenci danışmanlığı sertifikası kullanım alanları;

  • Özel okul ve devlet okulu
  • Etüt merkezi
  • Dershane
  • Özel eğitim kurumları
  • Okul öncesi eğitim kurumu
  • Eğitim danışmanlığı ofisi
  • Eğitim danışmanlık merkezi

Eğitim danışmanlığı sertifikası ile çalışabileceğiniz yerlere sertifika ile başvuru yapabilirsiniz. Acele etmeniz ve kontenjan dolmadan eğitimi satın almanız gerekmektedir. Online eğitim danışmanlığı sertifikası için geç kalmadan kayıt yaptırın.

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti