4,950.00 

Aile Danışmanlığı Eğitimi

4,950.00 

Aile içi sorunların en kısa sürede çözümlenmesi için aile danışmanlık merkezleri açılır. Danışanların kolayca bu merkezlerden destek ile toplumsal huzur amaçlanır. Aile danışma merkezinde akıl ve ruh sağlığı uzmanları çalışır. Aile danışmanı, alacağı aile danışmanlığı sertifikası ile bu merkezlerde çalışabilir

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Aile danışmanlığı eğitimi içerisinde şunları alabilirsiniz;

– Aile danışmanlık kuramları

– Çift terapi eğitimi

– Çocuk resimleri analizi eğitimi

– Davranış bozuklukları

– Çocuklarla iletişim

– Çocuk ve ergen psikolojisi

Aile danışmanlığı sertifikası, kanunda belirtilen kişilerin aile danışmanlığı eğitimi alması sonucu verilen belgedir. Aile danışmanlığı sertifikası diğer sertifikalar ile karıştırılmamalıdır. Aile danışmanı olarak çalışmak ve aile danışmanlık merkezi açmak için zorunludur. Mesleki sertifikalar arasında sayıldığından aile danışmanlığı eğitimi alarak iş alanınızı genişletmeniz mümkündür. Bunu gerçekleştirmek için prosedürler çerçevesinde işlem yapmalısınız. Aile danışma merkezi açma şartları ve başvurusunda aile danışmanlığı sertifikası istenir.

Aile danışmanlığı sertifikası verecek kurumlar örgün ile uzaktan eğitim seçenekleriyle sunulur. Uzaktan Eğitim Merkezi’nde aile danışmanlığı sertifikası üniversite kalitesinde online olarak verilir. Sertifikanızda uzaktan ibaresi de olmayacağından başvurunuzda avantaj sağlar. Canlı dersler; süpervizyon, teori ve uygulama eğitimleri ile gerçekleştirilir.

 

Aile Danışmanlığı Kursu

 

Aile danışmanlığı kursu alacakların aşağıdaki bölümlerden mezun olması şarttır. Aksi halde kursa kayıt başvurusunda bulunulamaz, aile danışmanlığı yapılamaz. 4 yıllık lisans eğitimini şu bölümlerde alanlar aile danışmanlığı kursu alabilir;

– Psikoloji

– Psikolojik danışmanlık ve rehberlik

– Sosyal hizmet

– Hemşirelik

– Sosyoloji

– Çocuk gelişimi

– Tıp

Aile danışmanlığı kursu, psikoterapi eğitimlerinin alındığı dersler ile de işlenir. Aile danışmanlığı kuramları ve eğitimleri bu doğrultudadır. Empati kurma, gözlem yeteneği ve problem çözme yeterliliği kazandırılır. Mesleki kurslar olduğundan yeni iş alanı da açar. Çocuklar, yetişkinler için gerekli psikoloji eğitimleri alınarak danışmanlık sağlayabilir. Aile danışmanı kimler olabilir sorusunun cevabını arayanlar her yönden kendilerini yetiştirecektir. Aile danışmanı olmak için kişisel yeterliliği olan kişilere eğitim avantajı sağlar. Aile danışmanı, toplumun her kesiminden bireylere aile içi sorunlarını çözmesi için fırsat sunar. Doğru yönlendirme ve telkinler ile ilişkilerde huzur yakalanmaya çalışılır. Zaman içinde birbirini yıpratan çiftlerin düzgün bir ilişki zemininde ilerlemesi amaçlanır.

Profesyonel kariyer hayatı oluşturmak isteyen kişiler aile danışmanlığı eğitimi almak durumundadır. İlişkilerin gelişmesine katkı sağlayan bu eğitimle toplumsal huzuru yakalamak da mümkündür. Aile danışmanlığı kursunun sağladığı birçok avantaj vardır. Aile danışmanlığı kursu sonunda eğitim merkezinden üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası verilir. Her eğitim merkezinden alınamayacak kalitede bir sertifikadır. Aile danışmanlığı sertifikası üniversite onaylı verildiğinden sertifikanız diğerlerinden değerlidir. İş başvurularında öncelik sağlar, danışmanlık kalitesini de artırır. Eğitimler üniversite seviyesinde verildiğinden problemlere yaklaşımınızı da etkiler. Çözüm odaklı düşünme ve psikoterapi yöntemlerini uygulama için gereklidir. En az 450 saat olarak alınması gereken eğitimler bu eğitim merkezinde daha fazladır. Bu da vereceğiniz danışmanlığın niteliğini ve kalitesini artıran bir durumdur.

 

Aile Danışmanlığı Eğitimi

 

Aile danışmanlığı sertifikası alacaklar aile danışmanlığı eğitimi için kurum araştırması yapabilir. Aile danışmanlığı eğitimi şartları yasal olarak belirtilse de eğitim kalitesi değişkenlik gösterir. Aile danışmanlığı eğitimleri ilk görüşmeden başlayıp seans boyunca kullanılır. Danışan ile etkili iletişim kurma teknikleri öğretilir. Bu eğitim merkezinden uzaktan aile danışmanlığı eğitimi alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Aile danışmanı olarak kariyerinizde yükselmek için bu eğitimleri almanız gerekecektir.

Kurumumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimini Anlatan 40'tan fazla Uzman Eğitmen Bulunmaktadır. Bunlardan Bazıları:

Doktor Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR: Yaklaşık 10 yıldır bu eğitimi örgün ve online olarak kurumumuzda vermekte ve Aile danışma merkezimizde seans yapmaktadır.

Uzm. Psk. Dan. Aygül Bahar YILMAZ : 2012 yılından beri Türkiye'nin farklı illerinde aile danışmanlığı eğitimi yapmakta olup, halen Adana’da Çukurova Aile Danışma merkezinin kurucusu ve kurumda aile danışmanı olarak seans almaktadır.

Uzm. Psk. Dan. Muhammed GÖKÇE : hocamız Sistemik psikoterapi enstitüsünün il temsilcisi olup, eğitimlerimizde Sistemik psikoterapi anlatmaktadır.

Uzman Aile Danışmanı Adnan KALKAN : çocuk ve aile ile ilgili 10 farklı kitabı bulunan hocamız kurumumuzda çocuklarda görülen davranış bozuklukları ve çözüm yollarını anlatmaktadır.

Uzman Aile Danışmanı Derya SEYDİOĞLU: Kurumumuzda Süpervizyon eğitimlerini veriyor.

Dr. Hüseyin TAŞ : Çocuk resim analizi dersini veriyor.

Dr. Halil Özgen: MMPI ve WİSC-R Eğitmlerimizi veriyor.

Klinik Psk. Ayhan Kılıç : Aile Danışmanlığında Koçluk Hizmetlerini Anlatmaktadır.

Eğitim Sepeti