3,250.00 

Bağımlılık Terapisi Eğitimi

3,250.00 

Bağımlıklık Danışmanlığı ve Bağımlılık Terapisi Eğitimlerimiz, Online Profesyonel ortamda hazırlanmış video eğitimlerin yanı sıra, öğrenci yoğunluğuna göre canlı ve örgün olarakta yapılmaktadır. bilgi ve kayıt için lütfen eğitim danışmanımızı arayınız. Eğitimlerimiz Ulusal ve Uluslararası platformlarda ve 192 Ülkede geçerli olup, aldığınız sertifika E-Devlet sayfanızdan sorgulanabilecek niteliktedir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bu eğitimi alıp şu sorunlara da çözüm bulursunuz;

  – Alkol bağımlılığı

  – Madde bağımlılığı

  – İnternet bağımlılığı

  – Oyun bağımlılığı

  – Kumar bağımlılığı

  – Sigara bağımlılığı

Bağımlılık tedavisi grup terapisi ya da bireysel terapi olarak yürütülebilir. Akıl ve ruh sağlığı uzmanı bağımlılık terapisi eğitimi sertifikası alıp başarısını artırabilir. Uzaktan Eğitim Merkezi, bağımlılık terapisi eğitimi sertifikası alıp ilaç tedavisi ile yöntemi bir arada kullanırsınız. Eğitim merkezi üniversite ile ortak çalışma yürütmektedir. Eğitim kalitesini ve sertifikanın değerini artırmak için üniversite ile birlikte çalışmalar yürütülür. Devlet üniversitesindeki akademisyenler tarafından hazırlanan eğitim içerikleri çok iyidir. Online bağımlılık danışmanlığı kursu ile terapi yöntemini kendiniz uygularsınız. Devlet üniversitesi onaylı bağımlılık danışmanlığı sertifikası e devlette görünebilir. Uluslararası geçerli bağımlılık danışmanlığı sertifikası alıp psikolojik destek sağlarken sertifikaya ihtiyacınız vardır.

 

Bağımlılık Danışmanlığı Kursu

 

Psikoloji eğitimleri içinde çok sık kullanılanlardan biri de bağımlılık danışmanlığı kursudur. Bağımlılığın sebeplerine inerek vakanın incelenmesine yardım eder. Bağımlılık türüne göre uygulanacak terapi tekniğini de öğretir. Bağımlılık danışmanlığı kursu sonunda alınan bağımlılık danışmanlığı sertifikası ile danışanlarınızı bağımlılıktan kurtarırsınız.

Bağımlılık danışmanlığı kursu kimler alabilir araştırıp mesleğinizde başarınızı artırabilmeniz mümkündür. Madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı ve diğer bağımlılık türleri için psikolog grup terapisi ya da bireysel terapi uygulayabilir. Bir süre bireysel terapi uygulayıp sonrasında ise grup terapi kullanılabilir.

Bağımlılık danışmanlığı kursu alarak danışanlarda görülen sorunları çözümlersiniz. Ayrıca;

- Oto kontrol sağlama

- Stresten uzak tutma

- Depresyonu tedavi etme

- Davranış değişikliklerini düzeltme

Bağımlılık danışmanlığı kursu alıp profesyonel destek sağlarsınız. Sayısı her geçen gün artan madde bağımlısı ve internet bağımlısının bu desteği alması gerekecektir. Bağımlılık derecesine göre terapi süresi uzar ya da kısalır. Bağımlı kişilerin sağlıklı ruh haline sahip olması için bağımlılık danışmanlığı kursu alınmalıdır. Bağımlılık danışmanlığı kursu şu kişilerce alınıp mesleki başarı sağlanır;

- Psikolog

- Aile danışmanı

- Pedagog

- Çocuk gelişimi uzmanı

- Öğretmenler

- Psikolojik danışman

Bağımlılık danışmanlığı sertifikası ile psikolojik danışmanlık merkezleri daha fazla kişiye hizmet verebilir. Gelirinizi artırmak dışında danışmanlığınızda başarı oranı oranını da artırırsınız. Uzaktan Eğitim Merkezi online bağımlılık terapisi eğitimi verip niteliğinizi artırır. Her bir ders sizi bağımlılık alanında uzman yapar devlet üniversitesi onaylı sertifika ise danışanlarınızın size daha çok güvenmesini sağlar.

 

Bağımlılık Danışmanlığı Sertifikası

 

Bağımlılık danışmanlığı sertifikası, danışanlarınızın yaşam kalitesini artırmanız için gerekir. Uzaktan eğitim Merkezi, bağımlılık danışmanlığı sertifikası ile çalışacağınız alanları da artırır. Aktif olarak çalışan akıl ve ruh sağlığı uzmanları online eğitim ile bağımlılık danışmanlığı sertifikası alır. Online sertifika sınavı da akıllı cihazlarla uzaktan yapılır. Bağımlılık danışmanlığı odaklı hizmet veren danışmanlık merkezi açıp bağımlı kişilere terapi desteği sağlarsınız.

Nazlıcan TOKLU

Bu eğitimin video eğitimini Uzman Psikolog Nazlıcan TOKLU Hocamız Hazırladı. Canlı Eğitimlerini ise Doktor Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR vermektedir.

 

Eğitim Sepeti