7,500.00 

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

7,500.00 

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi, olaylar karşısındaki tepkiler üzerine eğilir. Bireylerde var olan olumsuz düşünceler, davranışlar bir süre sonra yaşam şekline dönüşür. Olaylar karşısında verilen tepkileri dönüştürerek davranış bozukluklarının tedavisi amaçlanır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

BDT kursu ile birçok alanda kazanım sağlanacaktır.

– Danışanda var olan kaygılar giderilir.

– Davranış bozuklukları tedavi edilir.

– Yanlış düşünce ortadan kaldırılır.

– Yapılan bilişsel hataların düzeltilmesi mümkündür.

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi bağımlılık türlerinde gelişme kaydeder. Davranış bozukluklarının en büyük sebeplerinden biri olayları algılama biçimidir. Olayları kişilerden bağımsızlaştırılması için eğitim alınabilir. BDT eğitimi, düşünce ve duyguların doğru şekillendirilmesi için alınır. BDT terapi ile bilinçaltına doğru mesaj nasıl gönderilir öğretilecektir. Psikolog ve pedagoglar BDT eğitimi alıp yetişkinlerde ve çocuklarda teknikleri kullanır. BDT eğitimi, birkaç seans içerisinde kişinin önceden beri sahip olduğu yanlış düşünceyi düzeltecektir.

İnanışlar ve kadersel döngü olduğu düşünülen durumlar BDT kursu alıp değiştirilebilir. Neden sonuç ilişkisinin yanlış kurulması büyük ruhsal sorunlara da yol açar. Zaman içinde değişmeyen düşünceler takıntıya dönüşür. Yaşantılar sonucunda oluşan olumsuz duygular ortadan kaldırılarak sağlıklı yaşantı sürülmesi amaçlanır. Bilişsel davranışçı terapi eğitimi şu sorunların çözümünde kullanılabilir;

– Depresyon

– Panik atak

– Obsesif kompulsif bozukluk

– Alkol ve madde bağımlılığı

– Telefon, tablet ve internet bağımlılığı

– Yeme bozuklukları

– Ergenlik sorunları

– Şizofreni

– Travma sonrası duygudurum bozukluğu

– Uyku problemleri

– Cinsel sorunlar

– Anksiyete

Bu sorunlar dışında yanlış duygu ve düşüncenin oluşturduğu etkileri de siler. Yanlış neden sonuç ilişkisi kurulan olaylar BDT eğitimi ile değiştirilir.

BDT Eğitimi

Bireyler yaşarken ellerindeki imkanı ve olayları yanlış değerlendirmekle kalmaz. Aynı zamanda bu düşünceleri yaşam şekline dönüştürür. Zaman içinde bu duygu ve düşünceler kişinin zihninde takıntı ve diğer ruhsal sorunlara neden olur. BDT kursu ise psikolojik sorun yaşayan kişilerin problemlerinde çözüm bulunmasını sağlar.

BDT eğitimi ile psikiyatrik hastalıklarda tedavi ilaçla desteklenebilir. Korku, kuşku ve fobilerde doğru danışmanlık desteği sağlamak için BDT kursu gerekir. Uzaktan Eğitim Merkezi, üniversite onaylı BDT eğitimi sertifikası verir. Üniversiteler ile birlikte iş birliği yaparak eğitim programı hazırlandığından sertifika da üniversite onaylı olacaktır. Devlet üniversitesi onaylı bilişsel davranışçı terapi sertifikası olmadan psikolog ve pedagoglar bu tekniği kullanamaz. Psikoterapi eğitimleri olmadığı sürece sadece sözlü konuşma ve telkinler ile terapi yürütülür.

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi uzaktan alıp çalışırken de öğrenirsiniz. Canlı ders alacağınız için eğitimler de güncel olacaktır. Panel üzerinden istediğiniz zaman derse giriş BDT kursu alın. Eğitim ücreti dışında fazladan ücret ödemeniz gerekmez. Derslere akıllı cihazlardan girersiniz. Bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve BDT kursu danışanlarınızı çoğaltır.

BDT Kursu

BDT kursu alacaklar Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşürse eğitim avantajlarından da yararlanır. Eğitim içerikleri ruh sağlığı sorunlarını en iyi şekilde çözer. Ruh sağlığı uzmanları bazı psikolojik sorunların tedavisinde kısa sürede gelişme sağlamak için BDT kursu alır. Bu kurs sonunda devlet üniversitesi onaylı sertifika ile psikologlar BDT terapi yapma yeterliliğine sahip olur.

Akıl ve ruh sağlığı uzmanları en iyi BDT kursu araştırması yaparken seçenekleri sınırlıdır. BDT kursu sertifika ücreti uygun olup sadece eğitime odaklanmanızı sağlar. Bireysel danışmanlık hizmetlerinde kullanılan en iyi psikoterapi yöntemi olduğundan mutlaka alınmalıdır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini Örgün, Canlı ve Örgün-Canlı olarak 3 ayrı yöntemle vermekteyiz.

Dr. Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR Örgün Canlı Eğitimlerimizi Sunmaktadır.

Dr. Esra ÖZDEMİR KIRICI ise online eğitimlerimizi sunmaktadır. Dr. Esra ÖZDEMİR KIRICI Hocamız Psikoloji Lisans eğitiminden sonra Genel psikolojide, Klinik Psikolojide, Kariyer Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Alanlarında (6 Farklı Üniversitede Yüksek Lisans Yapmıştır.)

Eğitim Sepeti