8,500.00 

Çocuk Terapistliği Eğitimi

8,500.00 

Çocuklara psikolojik destek sağlamak için pedagoji ve çocuk ruh sağlığı eğitimleri alınmalıdır. Çocukların yetişkinlerden farklı ruh haline ve duygu dünyasına sahip olması psikolojik danışmanlık desteği verilirken de onları ayırır. O yüzden çocuk terapistliği eğitimi gibi spesifik eğitimler alarak çocukların ruh sağlığını desteklersiniz.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Çocuk terapistliği eğitimi alıp şu sorunlarda da kullanabilirsiniz;

  – Yeme bozuklukları

  – Ergenliğe bağlı sorunlar

  – Gelişimsel sorunlar

  – Okul sorunları ve akran zorbalığı

  – Cinsel kimlik sorunları

  – Yaşanan travmalar

Çocuklarda dönemsel ve yaşa bağlı olarak algı, duygu ve davranış durumları değişiklik gösterir. Yaş aralığına göre bazı davranışları yapması normal kabul edilir. Davranış bozukluğu olduğunu düşündüğünüz birçok hareket normal gelebilir. Yaşına uymayan davranışlar ise sorun olarak kabul edilir. Çocuğun iç dünyasına ulaşmak için yaş aralığının getirdiği psikolojik sorunları bilmek danışmanlık yaparken gereklidir. Değerlendirme ölçütü yanlış ise çocuğun akıl ve ruh sağlığı hakkında yanlış teşhis konulmuş olacaktır.

Çocuk terapistliği eğitimi seanslarda başarı oranını ciddi düzeyde etkiler. Çocuklarda hangi davranışların normal, hangilerininse anormal olduğu çocuk terapistliği eğitimi ile anlaşılır.

Sorunlara yaklaşımın yaşa uygun çözümlenmesi için de çocuk terapistliği eğitimi almalısınız. Yanlış teşhis ve danışmanlık sürecini engelleyen eğitimlerdir. Terapi uygularken çocuğu nasıl daha iyi tanıyacağınızı da çocuk terapistliği eğitimi ile öğrenirsiniz.

Çocukların gelişimsel süreç içinde yaşadıklarını terapi ile gidermek için çocuk terapisti belgesi gerekir. Çocuk terapistliği eğitimi olmadan danışmanlığınızda derslerdeki yöntemleri kullanamazsınız. Bu da çocukların ruhsal ve akıl sağlığı sorunlarında bir aşamaya kadar başarı yakalamanızı sağlar. Sorunu tamamen ve kökünden çözmek için çocuk terapistliği eğitimi şarttır.

 

Çocuk Terapistliği Sertifikası

 

Çocuk terapistliği yapan kişilerin çocuk terapistliği sertifikası olmalıdır. Çocuk terapistliği sertifikası çok sayıda eğitimin bir araya getirilmesi ile oluşur. Çocuk terapistliği sertifikası paket programlardan olduğundan şu eğitimleri de alırsınız.

 • Wisc-R Zekâ Testi Eğitimi
 • Çocuk Objektif Testler Eğitimi
 • Oyun Terapisi Eğitimi
 • Psiko-pedegojik Açıdan Resim Yorumlama Eğitimi
 • Masal Terapisi Eğitimi
 • Montessori Uzmanlık Eğitimi
 • Yaratıcı Drama Eğitimi
 • Hikâye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi
 • Kum Terapisi Eğitimi

Çocuk terapistliği eğitimi Uzaktan Eğitim Merkezi’nde alınır. Çocuk terapisti belgesi de verilen eğitimlerdendir. En büyük avantajı ise devlet üniversitesi onaylı çocuk terapistliği eğitimi sertifikasıdır. Çocuk terapistliği sertifikası uzaktan eğitim ile alınırken daha kolaydır. Ders süresi fazla olsa da derslere istediğiniz zaman girip çalışabilirsiniz. Çocuk terapisti belgesi alıp çocuk danışanlarınızın sayısını da artırırsınız.

 

Çocuk Terapisti Belgesi

 

Çocuk terapisti, pedagojik olarak çocuğu inceleyip ruh dünyasına girmeye çalışır. Yapılan hareketlerin ve söylenilen sözlerin onun iç dünyasında nelere sebep olduğu gözlemlenir. Çocuk terapisti belgesi alarak psikoterapi tekniklerini danışmanlıklarınızda kullanırsınız.

Çocuk terapisti belgesi ve çocuk terapistliği sertifikası olmadan psikoterapi tekniklerini kullanamazsınız. Çocuk terapistliği eğitimi almıyorsanız da danışmanlığınızda uygulamak için her birini tek tek almanız gerekir. Çocuk terapisti belgesi ile şu kurumlarda danışmanlık verebilirsiniz;

 • Aile danışma merkezi
 • Akıl ve ruh sağlığı merkezi
 • Hastane
 • Psikolojik danışmanlık merkezi
 • Psikiyatri kliniği

Çocuk terapistliği yapacaklar Uzaktan Eğitim Merkezi’nin çocuk terapisti belgesini alabilir. Çocuk terapistliği eğitimi ve çocuk terapistliği sertifikası için eğitim merkezi ile görüşün. Online çocuk terapistliği eğitimi aktif olarak çalışırken de alınabilir.

Doktor Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR

Yaklaşık 10 yıldır Çocuk Terapistliği Eğitimini örgün ve online olarak kurumumuzda vermekte ve merkezimizde Çocuk Terapistliği seansları yapmaktadır.

Uzm. Psk. Dan. Aygül Bahar YILMAZ

2012 yılından beri Türkiye'nin farklı illerinde Çocuk Terapistliği eğitimi yapmakta olup, halen Adana’da çukurova aile danışma merkezinin kurucusu ve kurumda Çocuk Terapisti olarak seans almaktadır.

Ayhan KILIÇ

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünü tamamlamış olan hocamız, objektif testler ve WISC-R zeka testlerinin canlı eğitimlerini yapmaktadır.

Dr. Hüseyin TAŞ

Çocuk resim analizi dersini veriyor.

Dr. Halil Özgen

MMPI ve WİSC-R Eğitmlerimizi veriyor.

Eğitim Sepeti