3,950.00 

Dil Konuşma Bozuklukları Eğitimi

3,950.00 

Dil ve konuşma bozukluğunun birçok sebebi olabilir. Her ne sebeple olursa olsun dil ve konuşma bozuklukları bireylerde özgüven sorunlarına neden olur. Yetişkinlerde, çocuklarda konuşma bozukluğuna destek sağlamak için dil ve konuşma bozuklukları sertifikası alınır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

MEB’de geçerli dil konuşma belgesi alıp okullarda da destek sağlanabilir.

– İlkokul öğretmenleri

– Anaokulu öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri

– Sınıf öğretmenleri

– Rehberlik öğretmenleri

– Özel eğitim öğretmenleri

Dil ve konuşma bozuklukları sertifikası alanlar dil terapisti olmaz. Dil terapistliği lisans eğitimi gerektiren alandır. Bilimsel araştırma yapma ve farkındalık sağlama için dil konuşma bozuklukları sertifikası alınır. Bu kişiler çeşitli egzersizler ile bireylerin var olan sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlar. Fiziksel olarak sorun görünmüyorsa ruhsal destek sağlayıp egzersizler ile yardımcı olabilirsiniz.

 

MEB’de Geçerli Dil Konuşma Belgesi

 

Dil bozuklukları edinilmiş ve gelişimsel olarak görülebilir. Bu durumda bilimsel ölçütlerle değerlendirme yapılıp egzersizler ile destek olunur. Dil ve konuşma bozuklukları farkındalık yaratacak eğitimlerle erken teşhis edilebilir. Çocuklarda hangi yaş aralığında, ne gibi sorunların görüleceği bu doğrultuda tespit edilerek duyarlılık oluşturulur. Konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası alarak rehabilitasyon sürecine katkı sağlanır. Dil ve konuşma bozuklukları sertifikası alan kişiler, çevrelerine de bu anlamda destek sağlar. Dil ve konuşma bozukluğu eğitimi online olacağından eğitim harcamalarınız da olmaz.

MEB’de geçerli dil konuşma belgesi alarak öğrencilerine katkıda bulunacaktır. Her yaştan çocukta görülen dil ve konuşma bozukluğu öğrenilen teknikler ile giderilebilir. Eğitim kurumları, dil ve konuşma bozukluğunun giderilebileceği kurumlardandır. Bireylerin ve çocukların konuşma bozukluğu ilerlemeden önlem alınması sağlıklı olacaktır.

Anne ve babalar çocuklarında görülen dil ve konuşma bozukluğunu bu eğitim sayesinde giderebilir. Çocuklarında konuşma bozukluğu ve dil bozukluğu tespitini de kolaylaştırır. Uzaktan Eğitim Merkezi, dil ve konuşma bozuklukları sertifikası devlet üniversitesi onaylı verilir. Devlet üniversitesi onaylı dil konuşma bozuklukları sertifikası tamamlayıcı eğitimlerdir. Üniversite ile birlikte çalışmalar yürüten eğitim merkezi, üst seviye eğitimlerle yardımcı olur. MEB’de geçerli dil konuşma belgesi almak isteyenler eğitim merkezi ile görüşmelidir. Çalıştığınız alanda dil ve konuşma bozukluğu sertifikası ile kendinizi ispatlarsınız. Öğretmenler dışında psikolog, pedagog ve psikolojik danışmanlar da konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası alabilir. Konuşma bozukluğu olan bireylerin ruh dünyasının anlaşılmasına katkı sağlar. Aynı zamanda destek verirken psikolojik süreçler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Terapilerde ve vereceğiniz eğitimlerde dil konuşma bozuklukları sertifikası işinizi görecektir.

Bilimsel ölçütler dahilinde dil ve konuşma bozukluğu tespiti yapacaklar da eğitim almalıdır. Konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası alanınızda öne geçebilirsiniz.

 

Konuşma Bozuklukları Eğitimi Sertifikası

 

Konuşma bozukluğu görülme şekli farklıdır. Ses bozukluğu, sesletim bozukluğu, dil bozukluğu gibi çeşitlerde olabilir. Konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası sayısız alanda kullanılabilir. E devlet görünürlüğü olan sertifika aldığınızda CV’nize de eklersiniz. Uzaktan eğitim konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası alarak başarılı olursunuz. Özel eğitim öğretmenleri ve eğitimciler konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası ile özel kurumlara da başvuru yapar. İşitme ve konuşmanın temellerinden başlayarak uzman eğitimler verilir.

İhtiyaç duyulan alanlarda faaliyet gösterecekler konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası almalıdır. Etkili ve kaliteli eğitim için Uzaktan Eğitim Merkezi iyi bir tercihtir. Yüzlerce eğitim programı ile işinize yarayacak sayısız kursları vardır. İhtiyacınız olan eğitimleri birlikte daha uyguna alabilirsiniz. Konuşma bozuklukları eğitimi sertifikası ücreti ödeyip mesleki kazanımlar sağlarsınız. Uluslararası geçerliliğe sahip dil konuşma bozuklukları sertifikası alarak kendinizi geliştirin.

Dil Konuşma Eğitimini Tuğba BUKİS hocamız canlı olarak anlatmaktadır. Tuğba hocamız özel eğitim lisansiyeri olup Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde lisans eğitimini yapmıştır.

Video eğitimini ise 3 farklı hocamız saha uygulamaları ile anlatmaktadır.

Eğitim Sepeti