3,250.00 

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitimi

3,250.00 

Sporcuların ve spor yapmak isteyenlerin ruhsal destek sağlayan koça ihtiyacı vardır. Egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi almış kişiler bu kimselere danışmanlık desteği sağlar. Egzersizlerin sporcuya kazandırdıkları ve amacına ulaşırken nelere dikkat etmesi gerektiği hakkında bilgi verir. Sakatlanma tehlikesi geçiren ya da motivasyonunu kaybeden sporcuların ruh sağlığını tedavi eder. Spor yapan ve spor yapmak isteyenleri bilinçlendirecek kişiler spor psikolojisi eğitimi almalıdır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi ile şu kazanımlarınız olur;

  – Sporcularda hedefin nasıl belirleneceği

  – Zihinsel olarak antrenmanların nasıl yapılacağı

  – Dikkat ve motivasyonu artıracak etkenler

  – Sporda farkındalık oluşturma

  – Sporcunun kendine güvenmesi ve hedeflerini gerçekleştirmesi

Spor psikolojisi sertifikası, spor yaparken amaçlar doğrultusunda motivasyon sağlamanıza da yardım eder. Her sporcuyu motive eden duygu vardır. Sporcuların potansiyelini keşfetmesi açısından da egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi almak gerekecektir. Beslenme alışkanlığından kalori hesabına kadar her sporcuyu motive edecek koç olmak için eğitim alınır. Egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi alanlar bu mesleği profesyonel yaptığını da ispat eder.

Egzersiz ve spor psikolojisi sertifikası şu kişiler alarak iş değişikliği de yapabilir;

- Spor yüksek okulu mezunu

- Beden eğitimi mezunu

- Spor bilimleri fakültesi mezunları

- Psikolog

- Psikolojik danışman

- Spor yöneticiliği mezunu

- Beden eğitimi öğretmeni

Spor psikologu hak ettiği yeri almasa da egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi fırsatı yakaladığınızda kaçırmayın. Spor psikologu olmak için bir yerden başlamanız gerektiğinden spor psikolojisi sertifikası alabilirsiniz. Egzersiz ve spor psikolojisi sertifikası Uzaktan Eğitim Merkezi’nden alındığında uluslararası alanda da çalışma imkanı yakalarsınız. E devlet görünürlüğü olan spor psikolojisi sertifikası yapacağınız başvurularda avantaj sağlar. Devlet üniversitesi onaylı egzersiz ve spor psikolojisi sertifikası aktif olarak çalışırken de alınabilir. Egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi ile sahip olduğunuz bilgileri gündelik hayatınızda da kullanırsınız.

Teknik bilgilere sahip spor psikologu yetiştirmek için egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi önemlidir. Sporcuların motivasyonu kırıldığında egzersiz ve spor psikolojisi sertifika programında öğrendiklerinizi kullanırsınız. Uluslararası düzeyde yetişmiş sporcular için spor psikologu etkisi fazladır. Sürekli motive olan ve kendini geliştiren sporcunun başarıya ulaşması da kolay olacaktır. Her spor dalında emek veren sporcuları motive etmek için egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi alınır.

 

Spor Psikolojisi Sertifikası

 

Kendinden emin ve performansı yüksek sporcu yetiştirmek için spor psikolojisi sertifikası alabilirsiniz. Bazı şehirlerde spor müdürlüğünde çalışmak için fırsat da yakalayabilirsiniz. Kişisel gelişiminizi destekleyip mesleki başarınızı da artırırsınız. Spor psikolojisi sertifikası alarak danışmanlık desteği verirsiniz.

 

Egzersiz Ve Spor Danışmanlığı Eğitimi

 

En iyi egzersiz ve spor psikolojisi sertifikası alıp spor psikologu olarak çalışmanız mümkündür. Aktif çalışma hayatında olsanız da egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Merkezi, aktif çalışma hayatı olanlar için uygun sertifika programları hazırlar. Size panel üzerinden giriş yapmanız için şifre verilir. İstediğiniz cihazdan şifreyi girip eğitim alırsınız. Sporu her yönü ile inceleyen eğitim programlarındandır.

Çok yetenekli ve çalışkan sporcular, spor psikologu olmadığından hak ettiklerinin gerisinde kalır. Sporcuların psikolojik gelişimini desteklemek için egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi tercih edilmelidir. Sporcuların egzersize ve antrenmanlara bakış açısını değiştirecek psikolojik destek olduğundan başarıyı da beraberinde getirir. Eğitim merkezi ile görüştükten sonra egzersiz ve spor danışmanlığı eğitimi satın alıp derslere başlayın. Spor psikolojisi sertifikası ile çalışma alanınız genişler ve geliriniz de artar.

Uzman Psikolog Nazlıcan TOKLU

Spor psikolojisi eğitiminin, video eğitimini Nazlıcan TOKLU hazırlamış olup, Canlı eğitimlerini Dr. Şengül İNAN GÜLPINAR

Eğitim Sepeti