1,250.00 

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi

1,250.00 

Ayakta tedavi yapan sağlık kurumlarında, yataklı tedavi merkezlerinde, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışacak diğer personellere ihtiyaç vardır. Hasta kayıt kabul sertifikası, bu kurumlarda profesyonel sağlık sekreterliği yapmak için alınır. Hastane ve sağlık merkezlerinde saniyeler içinde birçok işlem yapılır. İşlem süresini kısaltmak ve hastaların beklemesini önlemek için hasta kabul kursu alanlara ihtiyaç vardır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Hasta Kayıt Kabul sertifikası aldıktan sonra sağlık merkezlerinde, hastanelerde şu işlemleri yaparsınız;

– Evrak depolama ve tasnifi

– Rapor işlemleri

– Arşivleme

– İşlemleri kayıt altına almak

– Tedavi sürecinde hastayı bilgilendirme

Sağlık kurumlarında çalışacak profesyonel eleman için eğitim merkezleri program hazırlar. Eğitim merkezlerinin hazırladığı sertifika programları her sektörde niteliği ve kaliteyi artırmak içindir. Bu işlemleri sağlık çalışanları değil diğer personel grubu gerçekleştirir. Hasta kayıt kabul elemanı şu işlemleri sağlık merkezlerinde yapar;

– Hasta giriş çıkışı

– Evrak takibi

– Arşivleme

– İlgili birime yönlendirme

– Randevu ve sıra verme

Hasta kayıt kabul sertifikası almadan sağlık kurumlarında sayılan işlemleri yapmak mümkün olmaz. Sağlık merkezlerinde işlemlerin kısa sürede halledilmesi ve yığılma olmaması için hasta kabul kursu bitirmek başvuru şartıdır. Özel sağlık merkezleri kayıt kabul elemanı alırken sertifika merkezine de dikkat eder. Hasta kayıt kabul sertifikası, hasta kayıt kabul kursu sonunda verilir. Bu da kurumlarda çalışma yeterliliği olduğu anlamına gelir.

Hasta kayıt kabul sertifikası aldıktan sonra her türlü sağlık merkezine başvuru yapabilirsiniz. Çalışma alanını genişleten eğitimler içerir. Hastanelerde sağlık sekreteri olarak çalışırsınız. Tıbbi sekreterlik kursu ile kıyaslandığında çalışma alanı biraz daha dardır. Hasta kayıt kabul elemanı daha çok hasta kayıt ve gişe işlemlerinde görev alır. Tıbbi sekreter ise ilgili birimlerde ve polikliniklerde çalışır. Dolayısı ile hasta kayıt kabul sertifikası ve tıbbi sekreterlik sertifikası farklıdır. Daha detaylı bilgi için Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. İş fırsatlarını değerlendirip istediğiniz kursu alın.

 

Hasta Kabul Kursu

 

Hasta kabul kursu alıp iş değişikliği yapmak mümkündür. Online hasta kabul kursu alıp canlı derslere katılırsınız. Her bir eğitim mesleki uzmanlığınızı artıracak kalitededir. Hasta kabul kursu, bilgisayar eğitiminden teoriye kadar her bir detay düşünülerek hazırlanmıştır. Hasta giriş çıkış işlemleri yaparken hızlı olmanızı sağlayacak düzeydedir. Derslerin üniversitede görevli akademisyenler tarafından hazırlanması avantajdır. Hasta kabul kursu eğitimleri iyi olduğunda çalışırken niteliğinizi artıracaktır. Eğitim kalitesini daha da artırmak için üniversite ile birlikte hareket edilir. Dersler canlı olarak verilip online sertifika sınavı yapılır. Sınav sonunda başarılı olup hasta kayıt kabul sertifikası alırsınız. Uluslararası geçerliliği olan hasta kayıt kabul sertifikası alarak bir yerden başlarsınız. Tıbbi sekreterlik sertifikası almak istiyorsanız o eğitim programına kayıt yaptırmalısınız.

Uzaktan Eğitim Merkezi’nde tıbbi sekreterlik sertifikası ve hasta kayıt kabul sertifikası verilir. İsterseniz iki eğitimi bir arada almanız mümkündür. Dilerseniz ilk önce hasta kabul kursu alıp sonrasında tıbbi sekreterlik sertifikası için kayıt yaptırabilirsiniz. Servislerde ve polikliniklerde çalışmak için tıbbi sekreterlik sertifikası almalısınız. İş başvurularında eğitim tecrübeniz olmadığı için başvurunuz iptal edilmez.

Tıbbi sekreterlik sertifikası alacaklar da aynı yolu takip etmelidir. Eğitim süresi farklı olsa da eğitim sonunda size yeni iş alanı açılacaktır. Hasta kayıt kabul sertifikası ve tıbbi sekreterlik sertifikası Uzaktan Eğitim Merkezi’nde online alınabilir. Online eğitimler sonunda devlet üniversitesi onaylı hasta kayıt kabul eğitimi sertifikası verilir. Devlet üniversitesi onaylı tıbbi sekreterlik sertifikası için de başvuru yapabilirsiniz.

Şengül İnan GÜLPINAR

Eğitim Sepeti