Orijinal fiyat: 3,750.00 ₺.Şu andaki fiyat: 3,250.00 ₺.

Nefes Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası

Orijinal fiyat: 3,750.00 ₺.Şu andaki fiyat: 3,250.00 ₺.

Doğru nefes almak insanı zihnen ve bedenen geliştirir. Nefes egzersizleri ile psikolojik ve fiziksel sorunlara çözüm bulunur. Doğru nefes alıp verme teknikleri ile beden sağlığınıza kavuşursunuz. Doğru nefes alıp verme için nefes koçluğu eğitimi alınır. Nefesin sağlık üzerindeki etkisi, nefes egzersizlerinin faydaları da eğitim programı ile öğretilir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

  – Nefes koçluğu eğitimi sertifikası aldıktan sonra;

  – Hamilelerin doğum öncesi nefes alış verişini düzenlersiniz.

  – Psikolojik destek alan kişilere sorunlar esnasında nefes alıp vermeyi öğretip rahatlamasını sağlarsınız.

  – Sınava girecek öğrencilerin sınav kaygısını yenmesini sağlarsınız.

  – Yoga, pilates gibi egzersizleri yaparken nefesinizi nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz.

  – Nefes darlığı çekenler rahat yaşam sürebilir.

Yalnız en iyi nefes koçluğu eğitimi aldığınızda kazanımlarınız da artacaktır. Hatta nefes alıp verme ile psikolojik sorunlara da çözüm bulunması kolaylaşır.

Gündelik hayatta öfke patlaması ve sinir krizinin üstesinden de nefes egzersizleri gelinir. Nefes ile zihninizi boşlatıp ruhsal ve bedensel açıdan sağlıklı olursunuz. Nefes koçluğu eğitimi alıp farkındalığınızı artırmanız kolaydır.

Nefes koçluğu kursu araştıranlar nefes koçluğu eğitimi nereden alınır diye merak eder. Nefes koçluğu eğitimi iyi olduğunda vereceğiniz danışmanlıktan da fayda sağlarsınız. Doğru nefes alma yöntemleri ile nefes egzersizlerinin nasıl yapılacağını öğrenirsiniz. Devlet üniversitesi onaylı nefes koçluğu eğitimi ve sertifikası ile koçluk merkezlerinde çalışırsınız. Nefes koçluğu eğitimi ve dersleri verirsiniz. Danışanlarınızın daha iyi şartlarda yaşamasını sağlarsınız.

 

Nefes Koçluğu Kursu

 

Nefes koçluğu kursu, doğru nefes alıp verme tekniklerini öğrenmek isteyen herkesçe alınabilir. Kişisel gelişim eğitimleri de olup mesleki sertifika programı olarak da değerlendirilir. Nefes koçluğu kursu kayıt yaptırıp uzaktan derslere katılanlarla doludur. İş değişikliği yapmayı düşünen, hayatını daha iyi yaşamak isteyen herkes nefes koçluğu eğitimi almalıdır.

Nefes koçluğu kursu, Uzaktan Eğitim Merkezi’nce online verilir. Uzaktan eğitim nefes koçluğu kursu alsanız da sertifikanızda uzaktan eğitim aldığınız görünmez. Üniversite ile birlikte hazırlanan dersler kalitelidir. Uzaktan eğitim nefes koçluğu eğitimi olsa da derslerde uygulama ve süpervizyon desteği vardır. O sebeple de sertifika programı çok daha değerli olur.

Nefes egzersizleri ve nefes çalışmaları bilgisini artırmak ya da danışmanlık yapmak isteyenler nefes koçluğu eğitimi alır. Nefes koçluğu eğitimi kimler alabilir diye araştıracaklar Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşebilir.

- Koçlar

- Danışmanlık desteği verenler

- Akıl ve ruh sağlığı uzmanları

- Psikiyatr

- Psikoterapist

- Psikolog

- Psikolojik danışman

- Pedagog

Daha birçok farklı meslekten kişi nefes koçluğu kursu kaydı yaptırabilir. Sertifika e devlet sistemi üzerinden görülebildiği gibi yurt dışında da kullanılır. Odaklanma sorunu yaşayan ya da mesleğinde daha da ilerlemek isteyenler nefes koçluğu eğitimi ve sertifikası almak durumundadır.

 

Nefes Koçluğu Eğitimi

 

Nefes koçluğu eğitimi, diyaframı ve nefes alma sistemini tanıtan eğitimlerden başlar. Nefes alıp verirken izlenen yol üzerinden nefesin sağlığınız üzerindeki etkisini gösterir. Nefes alma egzersizleri her biri nefes koçluğu eğitimi ile farklı boyuta ulaşır. Profesyonel nefes koçu olmak ve gelir düzeyinizi artırmak için eğitim merkezi ile görüşün. Aktif çalışırken de ders alıp nefes koçu olursunuz.

Doktor Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR

Yaklaşık 10 yıldır Nefes Koçluğu Eğitimini örgün ve online olarak kurumumuzda vermekte ve merkezimizde seanslarında Nefes Terapisi yöntemini de kullanmaktadır.

Eğitim Sepeti