2,800.00 

Objektif Testler Eğitimi

2,800.00 

Akıl ve ruh sağlığı alanında etkili tespitler için bazı yöntemlerden yararlanılır. Ölçme ve değerlendirme amaçlı olarak objektif testler eğitimi alınabilir. Objektif testler, projektif testler akıl ve ruh sağlığı alanında etkili teşhis için kullanılır. Nesnel veriler ve duygular karşılaştırılarak psikolojik sorunlara çok yönlü bakılabilir. Somut verilere ihtiyaç duyulan durumlarda işe yarar. Terapi seans sayısını da azaltmak için objektif testlerden yararlanılır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Objektif testler eğitimi ile çocuklarda şu somut veri elde edersiniz;

  – Psikomotor becerisi

  – Dikkat ve algı seviyesi

  – Öğrenme hızı

  – Zihinsel konsantrasyonu

  – Görsel hafıza ve görsel algı tespiti

  – Kas becerileri ve el koordinasyonu tespiti

Objektif testler eğitimi almadan önce hangi amaçla bu testlerden yararlanmak istediğinizi belirlemelisiniz. Objektif testlerin kullanım alanı ve amacı farklı olup şu şekillerde karşımıza çıkar;

 • Zeka testleri
 • Dikkat ve algı testleri
 • Gelişim testleri
 • Diğer testler

Kategorize edilen bu testler çok yönlü tespit olanağı da sağlar. Objektif testler eğitimi ile şu testleri öğrenebilirsiniz;

 1. Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 2. Gesell Gelişim Figürleri
 3. Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi
 4. Bender Gestalt
 5. Kent EGY testi
 6. Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
 7. Catell 3-A
 8. Catell 2-A
 9. Good Enough
 10. Porteus Labirent Testi
 11. Benton Görsel Bellek Testi
 12. Koppitz İnsan Çiz Testi

Testlerin yaş aralığı değişmekle birlikte uygulama şekli de farklıdır. Objektif testler eğitimi ile eğitim kademelerinde okuyan çocuklarda nesnel tespit de yaparsınız.

Objektif testler eğitimi sadece çocuklar için alınmaz. Bazı testler yetişkinlere de uygulanır. Yetişkinlerde de nesnel tespit yapabilmek için objektif testler kursu işe yarar. Ruh sağlığı uzmanları ve psikologlarca alınan objektif testler kursu dersleri, terapilerde de kullanılır. Terapi için objektif testlerden yararlanılır.

 

Objektif Testler Sertifikası

 

Objektif testler eğitimi ve psikoterapi teknikleri için eğitim alınması ve uzmanlığın geliştirilmesi gerekir. Objektif testler sertifikası ise objektif testleri uygulama yeterliliği kazandırır.

Objektif testler sertifikası verecek kurumlardan biri de Uzaktan Eğitim Merkezi’dir. Devlet üniversitesi ile ortak çalışmalar yürüten bu kurum üst seviye eğitimler verir. Devlet üniversitesi akademisyenleri ve eğitmenleri ders programını en iyi şekilde hazırlar. Size ise sadece en iyi objektif testler eğitimine kayıt yaptırmak kalır. E devlet görünürlüğü olan sertifika programlarındandır. Yurt dışında da geçerli eğitimler olduğundan kariyeriniz için en iyi şartları değerlendirebilirsiniz. Objektif testler eğitimi ile güvenilir bilgilerle nesnel veriler elde edersiniz. Objektif testler uygulayıcı sertifikası alıp iş alanınızı artırırsınız.

Aktif çalışma hayatınız varsa objektif testler eğitimi ile objektif testler sertifikası uzaktan almalısınız. Gelişim testleri, zeka testleri gibi birçok test eğitim içeriğinde bir arada sunulur. Tek bir eğitimle psikolojik desteklerde kullanacağınız testlerin eğitimini alırsınız.

 

Objektif Testler Kursu

 

Objektif testler kursu ile dünya çapında da kullanılan güvenilir testleri öğrenirsiniz. Somut değerlendirme yapmak bazı hastalıkların erken teşhisini sağlar. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, şizofreni ve daha birçok ruhsal sorunda tespit için objektif testler kursu alınmalıdır. Alt testler ile birlikte kesin tespit yapılması mümkündür.

Çocukların okul olgunluğu çağına gelip gelmediği de bu testler yardımı ile tespit edilir. Genelde objektif testler eğitimi 5 yaşından sonra çocuklara uygulanacak testleri içerir. Gelişim çağında ne gibi sorunlarla karşılaştığı da far edilecektir.

Aygül Bahar YILMAZ - Ayhan KILIÇ

2012 yılından beri Türkiye'nin farklı illerinde Objektif Testler eğitimi yapmakta olup, halen Adana’da Çukurova aile danışma merkezinin kurucusu ve kurumda Objektif Testlerin tamamını uygulamaktadır. Canlı eğitimlerimiz ise Uzm. Psk. Dan. Aygül Bahar YILMAZ ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamış olan Ayhan KILIÇ hocamız tarafından verilmektedir.

Eğitim Sepeti