3,450.00 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

3,450.00 

Sınav odaklı eğitim yaklaşımı öğrencilere profesyonel destek verilmesini zorunlu kılmıştır. Öğrenci koçluğu eğitimi ve öğrenci koçluğu sertifikası ile profesyonel eğitim danışmanlığı verilir. Öğrencileri akademik hayata hazırlamak için öğrenci koçluğu eğitimi önemsenir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Öğrenci koçu nasıl olunur diye merak edenler Uzaktan Eğitim Merkezi ile iletişime geçebilir.

– Okul öncesi öğretmenleri ve anaokulu öğretmenleri

– İlkokul öğretmenleri

– Branş öğretmenleri

– Koçlar

– Psikolog ve psikolojik danışman

Günümüzde sınavlarda çok fazla sistem değişikliği görülmüştür. Sınavlar değiştikçe soru şekilleri de farklılaşır. Dolayısı ile güncel bilgiler doğrultusunda eğitim alınmalıdır. Öğrencilerin hedeflerine göre başarma isteğini kaybetmemesi için öğrenci koçu desteği alınmalıdır. Başarı isteği kırıldığında öğrenciyi motive edecek birine ihtiyaç vardır. Öğrenci koçluğu sertifikası eğitim danışmanlığında donanımlı olduğunuzu gösterecektir.

Potansiyeli olan öğrencilerin kendini keşfetmesi açısından öğrenci koçuna ihtiyaç vardır. Öğrenci koçluğu eğitimi, eğitim danışmanlığının profesyonel olarak yapılması için alınır. Öğrenci koçu nasıl olunur diye merak edenler Uzaktan Eğitim Merkezi ile iletişime geçebilir.

– Okul öncesi öğretmenleri ve anaokulu öğretmenleri

– İlkokul öğretmenleri

– Branş öğretmenleri

– Koçlar

– Psikolog ve psikolojik danışman

Bu meslek gruplarındaki kişiler etkili eğitimler ile fayda sağlayacaktır. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası, çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmada uzman olduğunuzu da gösterecektir. Çözüme kısa sürede ulaşarak başarılı akademik hayat için yardımcı olur. Sınav zamanlarında kriz çözmek öğrenci koçluğu eğitimi ile mümkündür. Yüzlerce öğrencinin sorunlarına yardımcı olup başarılı olmasını sağlar.

Öğrenci koçluğu eğitimi, akademik hayat dışında sosyal yaşama dair kazanımlar da sağlar. Öğrencilerin çok yönlü yetiştirilmesi için öğrenci koçluğu eğitimi kapsamı da genişletilmiştir. Uzaktan Eğitim Merkezi, uygulama ve süpervizyon eğitimleri ile öğrencilere sağlanacak desteklere dair eğitim verir. Öğrenci koçluğu sertifikası e devlet görünürlüğüne sahip olduğundan çalışırken büyük fayda sağlayacaktır.

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

 

Öğrenci koçluğu eğitimi alacaklar sınıf yönetiminden motivasyona kadar çok sayıda eğitim alabilecektir. Etkili çalışma teknikleri ile birlikte derslerden en iyi verimi nasıl alacakları da öğrenilir. Ortaokul ve ilkokul öğretmenleri, lise öğretmenleri öğrenci koçluğu eğitimi alarak koçluk hizmeti de verebilir. Öğrencilere motivasyon için okullarda egzersiz açabilir.

Öğrenci koçluğu eğitimi, çocuklardaki potansiyelin ortaya çıkarılacağı eğitimlerdir. Eğitim süresi boyunca canlı ders ile eğitim alıp sertifika sınavına girersiniz.

Çocuk gelişimi mezunları, sosyal hizmet mezunları da öğrenci koçluğu sertifikası alarak iş fırsatları araştırır. Öğrencilerde motivasyon sağlama ve program hazırlama profesyonel eğitimle mümkün olacaktır. Uluslararası geçerliliği olan öğrenci koçluğu sertifikası Uzaktan Eğitim Merkezi’nden verilir. Üniversite onaylı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası çalışacağınız yerde aldığınız eğitimin kalitesini gösterir. Özel okullarda faaliyet göstermek ve çalışmak için öğrenci koçluğu sertifikası zorunludur. E devlet görünürlüğü olan sertifika programı olarak bilinir.

 

Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

 

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası, online olarak alındığından birçok programdan avantajlıdır. Öğretmenler, koçlar ve bu alanda faaliyet göstereceklerin en çok kullanacağı eğitimlerdendir. Danışmanlık hizmetlerinde öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası ihtiyacı olanlar da eğitim alabilir. Öğrenci koçluğu sertifikası kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası öğrenci koçluğuna ilgi duyan herkesçe değerlendirilmelidir. Aile danışmanlığı eğitimlerinde öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı ayrıca verilir. Bu da her yaştan danışana destek sağlamak için avantajdır. Devlet üniversitesi onaylı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası ile iş değişikliği yapmak da mümkündür.

Doktor Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR

Yaklaşık 10 yıldır Öğrenci Koçluğu eğitimini örgün ve online olarak kurumumuzda vermekte ve merkezimizde Öğrenci Koçluğu seansları yapmaktadır.

Uzm. Psk. Dan. Aygül Bahar YILMAZ

2012 yılından beri Türkiye'nin farklı illerinde Öğrenci Koçluğu eğitimi yapmakta olup, halen Adana’da Çukurova aile danışma merkezinin kurucusu ve kurumda Öğrenci Koçu olarak seans almaktadır.

Klinik Psk. Ayhan Kılıç

Yüksek Linsansını Klinik Psikoloji Alanında Tamamlayan Hocamız Öğrenci Koçluğu Eğitimini Vermektedir.

Eğitim Sepeti