2,400.00 

Oryantasyon (Usta Öğretici) Eğitimi

2,400.00 

Her sertifika programı bazı eğitimler alıp uzmanlık için kullanılır. Halk eğitim merkezlerinde eğitim vermek için de sertifika programı alınacaktır. Oryantasyon sertifikası, usta öğreticinin bilgi ve becerilerini artırmak için verilir. Yasal olarak oryantasyon sertifikası almadan halk eğitim merkezlerinde çalışmak mümkün değildir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Usta öğretici sertifikası mesleki kazanımlar sağlar;

– Derslerin öğrencilere nasıl aktarılması gerektiği öğrenilir.

– İletişim becerisini geliştirir.

– Ders içerisinde hangi materyallerin kullanılması gerektiği anlaşılır.

– Ders anlatma yeteneğini geliştirir.

– Yetişkinlere nasıl davranılması gerektiği öğretilir.

– Usta öğreticinin görev ve sorumluluğunun neler olduğu belirlenir.

Kursiyerlerin halk eğitim merkezinde ölçme ve değerlendirme süreçlerini öğrenmesi için de oryantasyon sertifikası işe yarar. Usta öğretici oryantasyon kursu alacaklar şunlardır;

– Usta öğretici

– Lisans, ön lisans ve meslek lisesi mezunu olan ücretli uzman ve usta öğreticiler

– Halk eğitim merkezinde çalışan usta öğretici

– Halk eğitim merkezinde çalışmak isteyen ücretli öğretmen

– Öğretmenler

– Mesleğin gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip olup ders vermek isteyen usta öğretici

 

Usta Öğretici Oryantasyon Kursu

 

Usta öğretici oryantasyon kursu, eğitim sürecinde usta öğreticinin neler yapması gerektiğine dair detaylı bilgiler verir. E devlette sorgulanan oryantasyon sertifikası almak için Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşebilirsiniz. E devlette sorgulanan oryantasyon sertifikası ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri bünyesinde kurs açarsınız. Aksi halde kurs açma talebiniz reddedilecektir. Talebinizi dilekçe ve sertifika ile sunup usta öğretici olarak çalışırsınız.

Canlı derslere girip uygulama ve teori eğitimleri alırsınız. Sistem üzerinden istediğiniz mekanda derslere girebilirsiniz. Telefon, bilgisayar ve tablet üzerinden dersleri izlersiniz. Farklılıkları olan öğrencilerin sınıfta düzen içinde eğitim alması için usta öğretici oryantasyon kursu gerekir. Halk eğitim merkezinde prosedürlere uygun olarak eğitim modeli hazırlanmasına yardımcı olur. Devlet üniversitesinden eğitim alacağınız için sertifika kalitesi de iyidir. Usta öğretici sertifikası ile halk eğitim merkezinde çalışma fırsatı yakalarsınız.

Öğretmenin alanındaki materyallerin ne şekilde hazırlanacağı da usta öğretici oryantasyon kursu ile öğrenilir. Kapsamlı kurs olması yanında ortama uyum sağlamak için alınır. Öğretici ve öğrencilerin sorun yaşamaması, iletişim kurabilmesi için gereklidir. Üniversite ile iş birliği içinde hazırlandığından mesleki olarak kazanım sağlar. Halk eğitim merkezlerine yapacağınız başvurularda öncelikli şart oryantasyon sertifikasıdır.

Usta öğretici sertifikası, kadrolu usta öğretici ve usta öğretici olarak görev yapacakların faaliyet göstermesi içindir. Sadece sertifikadan ibaret olmayıp pratikte de büyük faydaları vardır. Usta öğretici oryantasyon kursu ile sınıf içinde aktif olmanız ve verimli ders işlemeniz mümkündür.

 

Usta Öğretici Sertifikası

 

Usta öğretici sertifikası kimler alabilir hakkında çekinceleriniz varsa Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. Profesyonel eğitim danışmanlığı desteği de sağlayan sayılı kurumlardandır. Usta öğretici oryantasyon kursu süresi kısa olup eğitimler online olarak verilir. Usta öğretici sertifikası sınavı online olarak yapılır. Bu sayede aktif çalışanlar oryantasyon sertifikası alıp ilerde çalışabilir. Ömür boyu geçerliliği olan sertifikadır. Yurt dışında da geçerli eğitim programlarındandır. Çalışmak istediğiniz ülkede şartları gerçekleştirdiğinizde usta öğretici sertifikası işinize yarar.

Boş zamanlarınızda ya da sürekli eğitmen olarak halk eğitim merkezinde ders vermek istiyor olabilirsiniz. Usta öğretici oryantasyon sertifikası alıp dilediğinizde çalışmaya başlayın. Uzaktan Eğitim Merkezi, üniversitelerle birlikte hareket ettiğinden sertifikanız değerli olacaktır.

Şengül İnan GÜLPINAR, Aygül BAHAR YILMAZ

Eğitim Sepeti