Orijinal fiyat: 2,450.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,950.00 ₺.

Psiko-Pedegojik Açıdan Resim Yorumlama Ve Analizi Eğitimi

Orijinal fiyat: 2,450.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,950.00 ₺.

Çocuklarla iletişim kurmak ve ne hissettiklerini anlamak için kullanılacak yöntemlerden yararlanılır. Bu yöntemler çocuğun ruh dünyasına ve akıl sağlığına dair ipuçları bulundurur. Çizgilerin şeklinden resimlerin boyutuna kadar her detay çocuk ile ilgili bilgi verecektir. Psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimi psikolog ve pedagoglar tarafından bu amaçla kullanılır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimi alıp şu kurumlarda çalışabilirsiniz;

– Akıl ve ruh sağlığı merkezi

– Hastane

– Anaokulu

– Kreş

– Özel eğitim kurumları

Çizgilerin, karakterlerin ve nesnelerin her yönü ile resim içinde incelenmesi üzerine kuruludur. Resim yorumlama eğitimi alıp uzmanlık seviyenizi artırabilirsiniz.

Resim yorumlama eğitimi en çok bu alanlarda kullanılır;

– Travma sonrası davranış bozuklukları

– Anksiyete

– Akran zorbalığı

– Aile içi şiddet

– Sosyal kaygı

– Cinsel ve duygusal istismar

Konuşmak istemeyen ve kendini ifade edemeyen çocuklarda psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimi kullanılır. Psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimi online alınabilir. Uzaktan Eğitim Merkezi, resim yorumlama sertifikası ile çalışma alanınızı genişletir. Çocukların resim yaparken hangi duygular içinde olduğu sorarak öğrenilebilir. Resim yorumlama eğitimi ile sadece çizgilerin dilini öğrenmezsiniz. Çocuğun resimde neyi nasıl anlattığını da öğrenirsiniz.

Resim yorumlama eğitimi, çocuğun resim yaparken ruh halini doğru sorularla öğrenmenizi sağlar. Çocuğu iyi tanıma ve değerlendirme için resim yorumlama sertifikası alınmalıdır.

Öğrencisini daha iyi tanımak için çabalayan öğretmenler de eğitim alabilir. Çocuklarla yakından ilgilenmek durumunda olanlar resim yorumlama eğitimi alır. Psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimi, pedagogların ve psikologların mutlaka alacağı eğitimlerdir. Çocuğun dünyayı nasıl algıladığını öğrenirseniz sorunlara da çözüm sunabilirsiniz.

 

Resim Yorumlama Sertifikası

 

Resim yorumlama sertifikası alıp farklı alanlarda bu eğitimden destek alabilirsiniz.

– Aile danışmanı

– Psikolog

– Psikolojik danışman

– Sosyolog

– Çocuk gelişimci

– Psikiyatr

– Anne ve babalar

– Resim yorumlama eğitimi almak isteyen herkes

Psikolojik danışmanlık merkezi ve aile danışma merkezinde en çok fayda sağlayan tekniklerdendir. Resim çizerken kullandığı renklerin ve nesnelerin boyutlarının ne ifade ettiğini öğrenirsiniz. Çocuklarla iletişim kurma süreci uzun ve zor olduğundan resim yorumlama eğitimi sonuçları etkileyicidir. Uzun terapi seansları yapsanız bile öğrenemeyeceğiniz bilgileri resim yorumlama eğitimi ile kavrarsınız.

Resim yorumlama sertifikası aldığınızda kişilik bozukluklarının tespiti de zaman almaz. Bazı kişilik bozukluklarının tespiti, çocuğun psikanaliz açısından incelenmesi kolaydır. Kişilik bozukluğuna göre vaka incelemesi yapacak olanlar bu eğitimi mutlaka almalıdır. Süpervizyon ve uygulama eğitimleri Uzaktan Eğitim Merkezi’nde yoğun olarak verilir. Dersler üniversite düzeyinde olduğundan yaklaşımlarda uzmanlık seviyesi de yüksektir. Her türlü vakada kullanacağınız tekniklerden biri de psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimidir.

 

Resim Yorumlama Eğitimi

 

Resim yorumlama eğitiminde çizgilerden çocuğun kullandığı renklere kadar verdiği mesajı doğru algılarsınız. Resim yorumlama eğitimi alırken şu testlerin eğitimi de verilir;

– D10 prokejtif çizim testi

– Renk testi

– Bir adam çiz testi

– Aile çizim testi

Resim yorumlama sertifikası alıp danışmanlık merkezlerinde vereceğiniz destekte başarı düzeyini % 80’e kadar çıkarabilirsiniz. Çocuğun terapi sürecini kısaltacak yöntemlerden biri de resim yorumlama eğitimidir. Pedagog ve psikolog, psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama ve analizi eğitimi ile kariyerinde başarıyı yakalayacaktır. Çocuk danışanlarınız olmasını istiyorsanız mutlaka resim yorumlama eğitimi almalısınız.

Uzm. Psk. Dan. Elif PEHLİVAN
Resim Yorumlama ve Analizi Eğitiminin video eğitimlerini anlatıyor.

Dr. Hüseyin TAŞ
Resim Yorumlama ve Analizi Eğitiminin canlı eğitimlerini anlatıyor

 

Eğitim Sepeti