1,250.00 

Satranç Eğitmenliği Eğitimi

1,250.00 

Zihin gelişimini destekleyen ve zekayı geliştiren oyunlar okullarda ders dışı egzersiz olarak da veriliyor. Bunun dışında halk eğitim merkezi ve belediyeler de zekayı geliştirmek için satranç eğitimi veriyor.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Satranç eğitmenliği sertifikası alarak şu yerlerde çalışırsınız;

– Anaokulu

– Kreş

– Devlet okulu

– Özel okul

– Halk eğitim merkezi

Satranç eğitimi almadan ya da satranç sertifikası olmadan eğitim vermeniz mümkün değil. Satrançta hamleleri doğru görmek, strateji geliştirmek için temel satranç bilgisi gerekir. Zeka seviyesini artıracağı için satranç eğitimi almak çok önemlidir. O yüzden de okullarda satranç eğitimi verilir. Okul öncesi kurumlardan başlayarak her eğitim kademesinde satranç dersi ile çocuklar yetiştirilir. Sadece okullarda değil birçok kurumda satranç eğitimi verilir.

Satranç öğretmeni ve satranç eğitmeni olarak çalışırsınız. Satranç eğitmenliği yapmak için gerekli sertifika programlarından mezun olmalısınız. MEB egzersizleri eğitimi alarak;

– Kurs açabilir

– Ders verebilir

– Egzersiz açabilir

 

Satranç eğitmenliği sertifikası, çalışma yeterliliği verecektir. Uluslararası geçerli satranç sertifikası aldığınız zaman yurt dışında çalışmanız kolaydır. Ders vermek istediğiniz ülkenin şartları göz önünde bulundurularak satranç eğitmenliği yaparsınız.

 

Uzaktan Eğitim Merkezi her yönden sizi tatmin edecek en iyi satranç eğitimi sertifikası verir. Bu sertifika e devlet görünürlüğüne sahiptir. Kurs vermek istediğiniz kuruma başvuru yaparken satranç sertifikası da sunulur. E devlet görünürlüğü olmayan sertifikalar ile yapılan başvurularda işe alınma şansınız düşüktür. Özel okullarda ve devlet kurumlarında satranç eğitmenliği yapacaksanız bu eğitim merkezini deneyin. Satranç eğitmenliği sertifikası uzaktan eğitim ile alınır. Derslere uzaktan bağlanmak size garip gelse de birçok avantajı vardır;

– Masraf yapmadan derslere katılırsınız, sertifika ücreti ödemezsiniz.

– Bulunduğunuz her yerden eğitim alırsınız.

– Online sertifika sınavı olursunuz.

– Tatildeyken de eğitimden geri kalmazsınız, sınav için mekan değiştirmenize gerek olmaz.

 

Satranç sertifikası sadece çocuklara değil yetişkinlere de eğitim vermeniz içindir. Satranç bilgisine sahip olduğunuzu gösterdiği gibi satranç öğretme yeterliliğiniz de vardır. Satranç eğitmenliği yapacakların satranç sertifikası ile başvuru yapması yeterlidir. Online satranç sertifikası ders dışı egzersiz verip kurs açmanıza engel değildir. Gelir düzeyinizi yükseltip sizi geliştirecek eğitimlerdendir.

 

Satranç Sertifikası

 

Satranç sertifikası, MEB’e bağlı kurumlarda çalışmanız içindir. Satranç eğitimi ile taşların hareketleri ve ne şekilde ilerleyeceği öğretilir. Atın hareketi, vezirin hareketi ve diğer taşlarla nasıl oynanacağı ders içeriklerinde işlenir. Devlet üniversitesi onaylı satranç sertifikası yaratıcı düşünceyi geliştirir.

 

Satranç sertifikası aldığınızda şu kazanımlarınız vardır;

– Strateji yönünüzü geliştirirsiniz.

– Beyin jimnastiği yaparsınız

– Çözüm odaklı düşünürsünüz.

– Yaratıcılığınız gelişir.

– Boş zamanlarınızı satrançla değerlendirirsiniz.

– Öğrencilerin zeka gelişimini desteklersiniz.

– Aile içinde kaliteli vakit geçirirsiniz.

– Satranç taktikleri öğrenirsiniz.

 

Satranç eğitmenliği sertifikası ve satranç sertifikası ile bulunduğunuz okulda da eğitim verirsiniz. Ders dışı egzersiz açıp öğrencileriniz gelişirken siz de kazanırsınız. Satranç nasıl oynanır ve satranç kuralları nelerdir eğitimi alırsınız. Vezir gambiti, Sicilya savunması, İtalyan açılışı ve diğer satranç taktikleri öğretilir.

 

Satranç Eğitmenliği 

 

Satranç eğitmenliği hakkında detaylı bilgi için Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. Profesyonel öğrenci danışmanlığı desteği sağlandığından nerelerde çalışma imkanınız olduğunu da öğrenebilirsiniz.

 

Uzaktan Eğitim Merkezi sadece satranç eğitmenliği sertifika programında değil diğer eğitimlerde de son derece iyidir.

– Eğitim kalitesi

– Ders içerikleri

– Sertifika niteliği

– Sertifika geçerliliği

– E devlet niteliği

Satranç eğitmenliği sertifikası ve daha fazlası için iletişime geçin.

Satranç Antrenörü ve Satranç Hakemi Beycan ÖRGEN hocamız eğitimin satranç tarafını anlatıyor. Hocamız Türkiye Satranç Federasyonu Adana Temsilcisi olarak görev yapıyor.

Eğitim Sepeti