1,950.00 

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi

1,950.00 

Virüs, bakteri ve mantarlar sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemleri yapıldığında yayılımı durur. Dirençli mikroorganizmalar yayılarak geniş kitleleri etkileyebilir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası, görevlilerin toplumsal sağlığı koruması amacı ile alınır. Hastane, ağız ve diş sağlığı merkezinde ve diğer sağlık kuruluşlarında kullanılacak sertifikalar arasındadır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bu eğitimde ek olarak şu konularda da eğitim verilir;

  – Gıda güvenliği

  – Sterilizasyon

  – İş hijyeni

  – Kişisel hijyen

  – Endüstriyel hijyen

Virüs, bakteri ve mikroorganizmaların yayılımının fazla olması kalabalık ortamlarda hastalıklara davetiye çıkarır. Bazı virüsler dirençli olduğundan yayıldığında ciddi sorunlara yol açar. Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde infeksiyon hastalıkları ile mikroorganizma kaynaklı hastalıklar sık görülür.

Sterilizasyon kursu, uygun ısı ve şartlarda mikroorganizmaların öldürülmesi için alınır. Uygulama ve teori eğitimleri ile toplumsal sağlığın nasıl korunacağı amaçlanır. Uzaktan Eğitim Merkezi, dezenfeksiyon ve sterilizasyon sertifikası verirken eğitimlere özen gösterir. Sterilizasyon kursu, iş alanınızı genişletecek sertifika programlarındandır. En iyi sterilizasyon kursu alıp hem gelir kazanır hem de toplumsal sağlığa katkıda bulunursunuz.

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası ile sadece sağlık merkezlerinde çalışmazsınız. Ticari işletmelerde de sterilizasyon kursu alıp çalışırsınız. Kalabalık ortamlarda ve gıda sanayisinde dezenfeksiyon eğitimi çok işe yarar. Gıda zehirlenmelerini önlemek ve steril ortamda üretim yapmak için sterilizasyon kursu alınır. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası alırken kişisel hijyen ve kimyasal tehlikelere karşı eğitimler de verilir. Üniversiteler ile birlikte ortak çalışma yürüterek kaliteli eğitim almanız için Uzaktan Eğitim Merkezi vardır. Düzen, titizlik ve temizlik eğitimleri alırken sterilizasyonun nasıl yapılacağı da öğretilir.

 

Sterilizasyon Kursu

 

Sterilizasyon kursu, mikroorganizmaların direncinin nasıl kırılacağını da öğretir. Hastanelerde birimler arasında ya da toplum içinde risk taşıyan hastalıkların yayılması engellenir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası alan kişiler sterilizasyonu gerçekleştirecek cihazları nasıl kullanacağını da öğrenir. Üniversite ile ortak çalışmalar yürütüldüğünden dezenfeksiyon eğitimi en iyidir. Uzaktan eğitim sterilizasyon kursu ile istediğiniz zaman canlı derslere girip eğitimi tamamlarsınız. Eğitim sonunda ise sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası verilir. Sterilizasyon kursu şu alanlarda çalışmak için de geçerlidir;

- Hastane

- Ağız ve diş sağlığı merkezi

- Laboratuar

- Gıda sanayi

- Endüstri

- Kamu kurumu

- Özel kurumlar

- Okul ve eğitim kurumları

- Rehabilitasyon merkezi

- Huzurevi

- Bakım merkezi

- İlaç firması

- Klinik

- Temizlik şirketleri

Pandemi sonrasında sterilizasyon kursu ve dezenfeksiyon eğitimi ihtiyacı daha da artmıştır. Salgın hastalıkları önlemek için uygun sterilizasyon şartları öğretilir. Canlı derslerde uygulama eğitimi ve süpervizyon da vardır. Personelin eğitilerek büyük çaplı risklerin önlenmesi amaçlanır.

Sterilizasyon kursu Uzaktan Eğitim Merkezi’nden alındığında faydası daha fazladır. Uluslararası geçerli dezenfeksiyon eğitimi alıp yurt dışında da çalışırsınız. Sayılan alanlarda çalışmak için sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası alıp iş başvurusu yaparsınız. Her sektörde dezenfeksiyon eğitimi alan profesyonel kişilere ihtiyaç vardır. Toplu üretim tesislerinde çalışmak için sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası şarttır. E devlet görünürlüğü olan sertifika da verildiğinden diğer sterilizasyon kursu seçeneklerinden iyidir.

 

Dezenfeksiyon Eğitimi

 

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası bazı kurumlara yapacağınız iş başvurusunda öncelikli şart olabilir. Toplum sağlığını önde tutan kurumsal firmalar çalışanlarına meslek içi eğitim desteği de sağlar. Dezenfeksiyon eğitimi aldırıp çalışanlarının halk sağlığını koruyacak niteliklere sahip olmasını da sağlar. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çok sık dezenfeksiyon işlemi yapılır. Dolayısı ile de dezenfeksiyon eğitimi almış personele ihtiyaç duyulur. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde hastalıkların yayılmasını engellersiniz.

Eğitim Sepeti