2,750.00 

Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları

2,750.00 

Özel gereksinimli çocukların eğitim hayatına katılması için çalışmalar yapılmıştır. Hem eğitim alabilecekleri kurumlar desteklenirken hem de eğitmen ihtiyacının karşılanması amaçlanır. Zaman ilerledikçe özel eğitim öğretmenlerine ihtiyaç olduğundan özel eğitim kursu alınır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Özel eğitim kursu alıp kendini geliştirecekler;

– Özel eğitim öğretmenleri

– Eğitim fakültelerinden mezun olanlar

– Branş öğretmenleri

– Emekli öğretmenler

– Pedagojik formasyon alan lisans mezunları

– Türkiye dışında farklı bir ülkede üniversite bitirmiş lisans mezunları

Özel eğitim uygulamaları öğrenmek için yasal zorunluluk da getirilmiştir. Özel eğitim merkezlerinde çalışacak eğitmenler, ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları sertifikası almalıdır. Dislektik çocuklar ve engelli bireylerin eğitim alırken desteklenmesi için özel eğitim kursu tercih edilir. Böylece her özel çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği öğrenilir.

Özel eğitim merkezlerinde özel eğitilecek çocukların düzgün yetiştirilmesi için kurs alıp çalışma alanınızı genişletirsiniz.  Ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları eğitimi kimler alabilir konusunda merak ettikleriniz olabilir. Bu yüzden Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşebilirsiniz.

Ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları alındığında dil konuşma ve disleksi eğitimi hakkında bilgilendirilirsiniz. Bu çocuklar da özel gereksinimli olduğundan eğitim verirken ders içeriklerinden yararlanırsınız.

 

Özel Eğitim Kursu

 

Özel eğitim kursu arıyorsanız çok sayıda seçeneğiniz vardır. Zihinsel engelli çocukları eğitimlerinde desteklemek, kavrayışını artırmak için özel eğitim kursu alınmalıdır. Bunlar dışında ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları yasal olarak zorunludur. Şu kurumlarda çalışmak için ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları gereklidir;

– Rehabilitasyon merkezleri

– Anaokulu

– Kreş

– Özel eğitim merkezleri

– Özel eğitim okulu

 

Üniversite onaylı özel eğitim kursu sertifikası almak için vakit kaybetmeyin. Uzaktan Eğitim Merkezi, özel eğitim kursu ile dil konuşma ve disleksi eğitimi alacaklar için program hazırlar. Üniversitede görevli akademisyenlerce eğitimler hazırlanır. Dil konuşma ve disleksi eğitimi farklı olsa da özel eğitim kursu içeriğinde bu dersler de vardır. Dil konuşma ve disleksi eğitimi dilerseniz ayrı sertifika programı olarak da alınabilir. Özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklara eğitim verirken uzmanlaşmanız içindir.

 

Özel gereksinimli çocukların bulunduğu sınıflarda sınıf yönetiminin nasıl yapılacağını da öğrenirsiniz. Ölçme ve değerlendirme yöntemleri ile engelli çocukların öğrenme seviyesini ölçersiniz.

– Zihinsel engelli çocuklar

– Özgül öğrenme güçlüğü olanlar

Gelişimlerini takip etmek ve davranış analizini yapmak için gerekli eğitimlerdir. Kapsamlı ve uygun fiyatlı özel eğitim kursu alacaklar bu sertifika programına kayıt yaptırabilir. Özel gereksinimli çocuklarla nasıl ilgilenileceği ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları ile öğretilir. Derslerin canlı olarak işlenmesi ve kapsamlı olması eğitimin kaliteli olduğunu gösterir. Uygulama, teori ve süpervizyon eğitimleri iç içe olarak verilir. Devlet üniversitesi onaylı sertifika ve e devlette sorgulanabilir sertifika arayanlar bu eğitim merkezine başvurmalıdır. Uygun fiyatlı ve kaliteli eğitim alacaklar dil konuşma ve disleksi eğitimi buradan alabilir.

 

Dil Konuşma Ve Disleksi Eğitimi

 

Dil konuşma ve disleksi eğitimi alacak eğitimciler Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşebilir. Ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları ile dil ve konuşma disleksi eğitimi için tek bir eğitim merkezi seçebilirsiniz. Uluslararası geçerliliği olan dil konuşma ve disleksi eğitimi için erken kayıt yaptırın. Sınıflar dolduğunda bir dahaki dönem için beklemek zorunda kalırsınız. Sınırlı kontenjandan yararlanıp kısa sürede sertifika alırsınız. Eğitim ücreti ödedikten sonra sertifika için de ücret ödemeniz gerekmez. Online eğitim alarak özel kurumlara yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanmasını sağlarsınız.

Aygül Bahar YILMAZ, Şengül İNAN GÜLPINAR, Psk. Dan. Elif PEHLİVAN, Dr. Zehra SÜRMELİ hocamız anlatıyor.

Eğitim Sepeti