6,375.00 

Uyku Koçluğu ve Eğitmenliği Eğitimi

6,375.00 

Uykusuzluğun psikolojik ve fizyolojik nedenleri olabilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda uykusuzluğa bağlı sorunlar psikolojik problemlere de yol açar. Düzenli ve sağlıklı uyku düzeni her yönden rahatlatır ve geliştirir. Bebeklerde uykusuzluğa bağlı sağlık problemleri görülmekle birlikte gelişim de yavaşlar. Bu kadar hayati olan bir konuda destek almak yapılacak en mantıklı harekettir. O sebeple de uyku danışmanlığı ve uyku eğitmenliği gibi meslekler ortaya çıkmıştır. Uyku koçu ve uyku danışmanı olup serbest çalışma imkanınız da vardır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bu faktörler yetişkinlerde uykusuzluk sebepleridir. Bebeklerde ise uykusuzluk şu sebeplerden ötürü görülebilir;

  – Alt ıslatma

  – Güvensizlik hissi

  – Kolik bebeklik dönemi

  – Açlık ve doyamama

  – Hastalıklar

Günümüzde yetişkinlerin ve çocukların yaşam şartlarından dolayı uyku sorunu yaşaması olağandır.

- Stres

- Fizyolojik sebepler

- Maruz kalınan teknolojik aletlerin yaydığı ışık

- Gürültü

- Ağır yaşam şartları

Uyku koçluğu ve eğitmenliği sertifikası alarak yetişkinlerde, bebeklerde uyku sorunlarına çözüm bulursunuz. Uyku koçluğu ve eğitmenliği sertifikası uyku danışmanı olarak çalışmanız için alınır. Uykunun ve uykusuzluğun kökenine inerek sebeplerin doğru tespit edilmesini sağlar. Uykusuzluğun nedenlerinin doğru yöntemlerle kaldırılıp sağlıklı yaşam sürülmesi için uyku koçu desteği alınır.

Anne ve babaların yeni doğan bebekle uyku sorunu yaşaması sık görülür. Hem bebek hem de anne ve babalar uykusuzluğa bağlı sorunlar yaşar. Stresli ve uykusuz anne, bebeği ile yeterince ilgilenemediği için psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Uyku koçluğu eğitimi almış kimseden destek alarak uyku düzeni sağlanabilir.

Uzaktan Eğitim Merkezi, uyku koçu ve uyku danışmanı olacak kişilere uygun eğitim seçenekleri hazırlamıştır. Uyku koçluğu eğitimi üniversiteler ile ortak çalışmalarla hazırlandığından uyku problemine kısa sürede çözüm bulursunuz. Uyku danışmanlığı sertifikası devlet üniversite onaylı alınır. Uyku koçluğu ve eğitmenliği sertifikası e devlet sisteminden de görüldüğünden danışanlarınızın görünmesini sağlarsınız. Yeni doğan bebekleri olan ebeveynler uyku koçluğu eğitimi alıp çocuklarının uykusunu düzenleyebilir.

 

Uyku Koçluğu Eğitimi

 

Uyku koçluğu eğitimi ve uyku danışmanlığı sertifikası size yeni alan açacaktır. Süpervizyon ve uygulama eğitimleri uyku koçluğu yapabilmeniz için hazırlanır. Sadece teori eğitimleri olmadığından uyku koçu olarak çalışabilirsiniz.

Uyku koçluğu eğitimi ile bebeklerde ağlama krizlerini çözersiniz. Ağlama nedenlerini öğrenip ihtiyaçlarının doğru zamanda giderilmesini sağlarsınız. Uyku koçluğu eğitimi ile bebeklerde sık uyanmanın önüne geçebilirsiniz. Hamile ve bebekler uyku danışmanlığı sertifikası olan kişilerden destek alabilir. Uyku konusunda bilinçlenmeleri ve uykularının düzene girmesi için bu gereklidir.

Uyku koçluğu eğitimi kolik bebeklerde çok fazla kullanılır. Uykusuzluk ve ağlama krizlerine çözüm bulup çocukların gece deliksiz uyku uyumasını sağlarsınız. Uyku danışmanlığı sertifikası almak isteyen herkes uykuyu düzenleyebilir. Uyku koçluğu eğitimi ile anne eğitilip bebeği ile temas kurup uyku sorunlarını aşar. İş değişikliği yapmak isteyen ve uyku danışmanı olacaklar uyku danışmanlığı sertifikası ile iyi başlangıçlar yapar.

Uyku Danışmanlığı Sertifikası

 

Uyku koçluğu eğitimi kadar uyku danışmanlığı sertifikası da önemlidir. Uyku danışmanlığı sertifikası ile çalışıp gelir kazanabilirsiniz.

Uyku danışmanlığı sertifikası ile şunları yaparsınız;

- Uyku merkezinde çalışırsınız.

- Uyku koçluğu projeleri yürütebilirsiniz.

- Uyku koçluğu seminerleri düzenlersiniz.

- Profesyonel uyku danışmanlığı yaparsınız.

- Ebeveynler uyku danışmanlığı eğitimi ile çocuklarının uykularını düzenleyebilir.

Uyku sorunu yaşa göre farklı sorunlara da neden olur. Geceleri sürekli ağlayan ve uyanan bebeklerde gelişim her yönden yavaşlar. Altını ıslatma, emmek isteme, korku ve başkaca sebeplerden uyuyamayan çocuk için uyku koçluğu eğitimi alınmalıdır.

Duygu Ballı

Profesyonel Koç ve Uyku Eğitmeni

Eğitim Sepeti