3,950.00 

Wisc-R Zeka Çantası

3,950.00 

Zeka testleri hazırlanırken sorular ve testler bütününden oluşur. Wisc- R zeka testi uygulanabilmesi için ise bazı formatlarda hazırlanması gerekir. Wisc- R zeka testi de 6 yaş ile 16 yaş arasındaki çocuklarda zeka tespiti için kullanılır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bu Wisc-R Materyali Bir Çok Kurumda Kullanılabilir;

  – Hastane

  – Akıl ve ruh sağlığı merkezi

  – Psikolojik danışmanlık merkezi

  – Üniversite

  – Eğitim merkezi

  – Özel okul  

Zeka testleri hazırlanırken sorular ve testler bütününden oluşur. Wisc- R zeka testi uygulanabilmesi için ise bazı formatlarda hazırlanması gerekir. Wisc- R zeka testi de 6 yaş ile 16 yaş arasındaki çocuklarda zeka tespiti için kullanılır. Wisc- R zeka çantası ise testlerin bir arada sunulduğu çantadır. Testlerin kaybolmaması ve tekrar kullanılması için Wisc- R zeka çantası kullanılır. Wisc- R zeka testi yaklaşık 1 saatten fazla 2 saate yakın sürdüğünden materyal sayısı da fazladır. 5 farklı aşamalı olduğundan Wisc- R zeka çantası ile Wisc- R materyali toplanır.

 

Akıl yürütme becerileri ile zekayı tespit için kullanılan Wisc- R materyali içeriğinde sözel ve performans testleri vardır. İki bölümden oluşan bu testler kaliteli olduğu sürece uygulanırken de sorun yaşamazsınız. Soru ve cevap olanlar çoğaltılarak tekrar yapılabilir. Diğerleri ise kırılmaz ve bükülmez malzemeden yapılıp yüzlerce kişiye Wisc- R materyali uygulanır. Wisc- R zeka çantası içinde bulunan Wisc- R materyali birçok kurumda kullanılır;

- Hastane

- Akıl ve ruh sağlığı merkezi

- Psikolojik danışmanlık merkezi

- Üniversite

- Eğitim merkezi

- Özel okul

 

Çocuklarının yaşıtlarına göre zeka seviyesini ölçmek isteyen ebeveynler de Wisc- R zeka testi yaptırabilir. Wisc- R zeka testi kimler yapabilir diye merak edebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşerek Wisc- R çantası hakkında bilgi alabilirsiniz. Wisc- R materyali satışı dışında Wisc- R zeka testi eğitimi de verilir. Wisc- R materyali şu kişiler tarafından kullanılabilir.

- Psikolog

- Psikolojik danışman

- Aile danışmanı

- Pedagog

- Psikiyatr

Okullarda ve hastanelerde Wisc- R zeka testi yaptırmak isteyenler de bu eğitimi alabilir. Uzaktan Wisc- R zeka testi eğitimi alıp Wisc- R zeka testi uygulayıcısı olursunuz.

 

Wisc-R Çantası

Wisc- R çantası içerisinde 5 farklı kategoride obje vardır. Testler, tahta malzemeler, kılavuz ve daha birçok ürün Wisc- R çantasında bulunur. Şekil tamamlama materyalleri kırılmaz kartondan imal edilmiştir. Islanmaz yüzey kaplı, bükülmez malzemeden yapılmıştır.

 

Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği Uygulama Kılavuzu, testin nasıl uygulanması gerektiği hakkında bilgi verir. Yönergeler sayesinde testin doğruluk yüzdesini artırır.

1. Resim Tamamlama

2. Küplerle Desen

3. Şekil tamamlama

- Elma

- Yüz

- Araba

- Çocuk

- At

4. Resim Düzenleme

5. Kontrol Tablosu

 

Wisc-R Materyali

 

Wisc- r materyali ne kadar kaliteli ise o kadar uzun süre kullanılabilir. Testler dışında diğer objelerin uzun süre kullanılması için malzeme kaliteli seçilmelidir. Birçok kurum ve satış noktası Wisc- R zeka çantası ile Wisc- R materyali satışı yapar. Ancak Uzaktan Eğitim Merkezi’nin Wisc- R materyali çok daha kalitelidir. Buradan alacağınız Wisc- R materyali ve Wisc- R zeka çantası doğru korunduğu sürece defalarca kullanılır.

Wisc- R zeka çantası içinde bulunan testleri uygulamak için çocuğun bazı yönergelere uyması gerekir;

- Teste girmeden önce aç olmamalıdır.

- Uykusunu aldığından emin olunmalıdır.

- Dinlenmiş olmalı ve bol kıyafet giymelidir.

- Hasta olunmaması gerekir.

 

Wisc- R materyali ne kadar iyi olsa da bu yönergelere uyulması gerekir. Testin sonucunun doğru olması için yukarıdakilere dikkat edilmelidir. Sınav olmadığı için çocuklarda strese sebep olacak ifadelerden kaçınmalısınız. Tekrarlandığında doğruluğu tehlikeye düşeceğinden yönergeler doğrultusunda hareket edilmelidir. Çocuğun zekasını farklı yönlerden test eden Wisc- R materyali özel olarak üretilir. Siz de Wisc- R zeka çantası alıp çocuklara IQ testi yapabilirsiniz.

Eğitim Sepeti