3,950.00 

Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi

3,950.00 

IQ ölçme ve çocuğun yaşıtları ile arasındaki zeka seviyesini belirleme için Wisc R zeka testinden yararlanılır. Testi uygulamak için de Wisc- R zeka testi eğitimi ve sertifikası alınabilir. Sadece IQ ölçmeyen bu test çocuklarda motivasyon, dikkat ve psikolojik sorunlar hakkında da bilgi verir. Wisc- R zeka testi olarak bilinse de çok yönlü ölçme ve değerlendirme testidir.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

 Wisc- R zeka testi uygulayıcı sertifikası alarak;

  – Dikkat ve motivasyonu

  – Görsel algısı ve kinetik koordinasyonu

  – Akıl yürütme becerileri

  – Görsel analiz ve sentezleme özelliği

  – Akıldan işlem yapma yeteneği

Bu faktörleri çocuklarda gözlemlemeniz mümkündür.

Sonuçlardan bazı psikolojik sorunların çıktığı da görülür. O yüzden de 6 yaş ile 16 yaş arasındaki çocuklarda durum tespiti için de uygulanır.

Wisc- R zeka testi uygulayıcı sertifikası olmadan çocuklara bu testi uygulamak mümkün değildir. Bazı çocuklarda 2 saati bile bulan bu test performans ve sözel olarak yapılır. Alt testler ile birlikte değerlendirilmesi ve yorumlanması uzun sürer. Wisc- R zeka testi uygulayıcı sertifikası alan pedagog ve psikologların başarı düzeyi yüksektir. Bilimsel ve nesnel verilerden yararlanmak için Wisc- R zeka testi kullanılır. Hiç ihtimal verilmeyen sorunların tespitinde de işe yarar.

Çocuğun yaşıtları ile kıyaslandığında hangi seviyede olduğu ve nerede olması gerektiğini wisc- R zeka testi tespit eder. Wisc- R eğitimi ve sertifikası almayanlar bu tespitleri doğru yapamaz. En az 1 saat en fazla 2 saat süren testlerdendir. Dolayısı ile en iyi Wisc- R eğitimi ve sertifikası almak gerekir. Bu testi tek sefer uygulamak durumunda olunduğu için Wisc- R uygulayıcı eğitimi almış biri testleri uygulamalıdır. Testin tekrarlanması halinde yanlış çıkma olasılığı vardır. Yönergelere ve uygulama şekline uyulmadığı takdirde yanlış çıkma olasılığı yüksektir. Yanlış uygulandığı takdirde 6 ay geçmeden tekrarlanmaması gereken testtir. Sonucun doğru çıkması çok önemli olduğundan Wisc- R eğitimi ve sertifikası alan kişiler testi uygulamalıdır.

Wisc- R Eğitimi Ve Sertifikası

Wisc- R eğitimi ve sertifikası ile testi uygulama becerisi dışında birçok kazanımlarınız da olur. Testi yorumlama ve psikolojik sorunu tespit edebilme yeteneği de kazandırır. Test sonuçlarında belirgin noktalarda doğru değerlendirme yapılacaktır.

Wisc- R eğitimi ve sertifikası, alt testlerin hangi sıra ve ne şekilde uygulanacağını da öğretir. Testin kullanım amaçlarından başlayarak yorumlama eğitimine kadar her detaya hakim olursunuz. Wisc- R eğitimi ve sertifikası kimler alabilir araştırma yapmanıza gerek yok. Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşüp bilgi alabilirsiniz.

  • Psikolog
  • Pedagog
  • Psikiyatr
  • Aile danışmanı
  • Psikolojik danışman

Bu kişiler dışında Wisc- R uygulayıcı eğitimi kimler alabilir diye merak ediyorsanız arayıp öğrenebilirsiniz. Uzaktan eğitim Wisc- R eğitimi ve sertifikası alınıp raporlama ve yorumlama yapılabilir. Alt testleri uygularken hata yapılmaması için devlet üniversitesi ile birlikte eğitim içeriği hazırlanır. Profesyonel akademisyenlerce hazırlanan program sayesinde Wisc- R uygulayıcısı olarak çalışırsınız.

 

Wisc-R Uygulayıcı Eğitimi

 

Wisc- R uygulayıcı eğitimi en iyi nereden alınır diye araştırmadan Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. Çünkü e devlette sorgulanabilir Wisc- R eğitimi ve sertifikası verir. Uluslararası geçerli sertifika da verildiğinden bu eğitimi dünyanın her yerinde kullanırsınız. Kariyerinizde başarı sağlamak için alınması gereken eğitimlerdendir.

Ayhan KILIÇ

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünü tamamlamış olan hocamız, WISC-R zeka testlerinin canlı eğitimlerini yapmaktadır.
Dr. Halil Özgen

WİSC-R Eğitimlerimizin videolu eğitimlerini veriyor.

Eğitim Sepeti