2,450.00 

Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği Eğitimi

2,450.00 

Canlandırma ve tiyatro tekniklerinin bir arada sunulduğu eğitimler yaratıcı drama eğitimi kursu ile alınabilir. Yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika alırken sahne sanatları becerisi de gelişir. Yaratıcı drama, canlandırma dışında birçok alanda avantaja sahiptir. Çocuklarda becerilerin ve yeteneklerin ortaya çıkmasına fayda sağlayacaktır.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

Eğitime kayıt yaptırdığınızda kazanımlarınız da olacaktır;

– Nefes çalışmaları

– Ritim çalışmaları

– Kurgu

– Canlandırma

– Senaryo yazma

MEB bünyesinde faaliyet gösterecekler yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika alarak egzersiz açabilir. MEB’de egzersiz açma şartları arasında faaliyet gösterilecek alanda sertifika sahibi olmak da vardır. Yaratıcı drama sertifikası yaratıcı drama dersi verirken eğitimleri çocuklara aktarma yeterliliğiniz olduğunu gösterir. Yaratıcı drama dersi, canlandırma tekniklerinden fazlasıdır. Topluluk önünde rahatça konuşup sunum yaparsınız. Yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika sadece öğretmenler ve eğitmenler tarafından alınmamalıdır. Kurumsal firmalarda çalışan ve sunum yapma becerisini geliştirecekler de yaratıcı drama sertifikası alabilir.

– Özgüven sorunu olan kişilerde

– Heyecanlananlarda

– Topluluk önünde konuşamayanlarda

Yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika programı işe yarar. Uyum sorunu olan ve empati duygusu gelişmemiş kişiler yaratıcı drama eğitimi kursu alır. Çocuklarda ve yetişkinlerde sosyal ve kültürel gelişimi destekleyen çok yönlü eğitimlerdendir.

 

Yaratıcı Drama Sertifikası

 

Yaratıcı drama sertifikası aldığınızda eğitimlerle iletişim beceriniz de gelişir. Sorunlara yaklaşımınızı ve çözüm şeklinizi etkileyecek eğitimlerdir. Yaratıcı drama eğitimi kursu çok sayıda eğitimin bir arada olduğu programdır.

Yaratıcı drama sertifikası, eğitmenlik ve liderlik yeteneği kazanmanızda etkilidir. Çocukların yaratıcı düşünmesine katkı sağlayacak eğitimlerden oluşur. Arkadaşları ile iletişim kurmakta zorlanan ve çekingen çocuklarda yaratıcı drama dersi fayda sağlayacaktır. Yaratıcı drama eğitimi kursu çocuk oyunları uygulamak için alınabilir. Yaratıcı drama eğitimi kimler alabilir bilirseniz bu alanda da faaliyet gösterebilirsiniz. Yaratıcı drama sertifikası aldığınız zaman eğitim kurumlarında ders verebilir, egzersiz açabilirsiniz. Metin yazma konusunda becerinin olup olmadığı da eğitimle anlaşılır.

Uzaktan Eğitim Merkezi, yaratıcı drama eğitimi kursu alacaklara avantajlı eğitimler sunar. MEB egzersiz eğitimleri ve paket programlar ile çok eğitime az ücret ödersiniz. Uluslararası yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifikası veren kurumdan aldığınızda çalışma alanınız genişler. Yurt dışında kariyer planlaması yapmak istiyorsanız yaratıcı drama eğitimi kursu almalısınız.

Yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika alıp çocuklara oyun kurma becerisi aşılanır. Akıl ve ruh sağlığı uzmanları, sosyoloji mezunları yaratıcı drama eğitimi kursu online alabilir. Online eğitimler, düzenli işi olan kişilerin en çok tercih ettiği eğitimlerdir. Sertifikanızda yaratıcı drama eğitim saati de yer alır. Yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika programına göre ders saatleri farklılaşır. Yaratıcı drama eğitmeni ve yaratıcı drama öğretmeni olmak isteyenler yaratıcı drama sertifikası alabilir.

Yaratıcı drama eğitimi kursu aldıktan sonra okul öncesi kurumlardan lise kademesindeki öğrencilere kadar ders verilebilir. Uzmanlık ve eğitmenlik eğitimi olduğu için üniversite kalitesinde eğitim içerikleri sunulur. Yaratıcı drama eğitimi kursu ve birçok eğitim için acele edin. Vakit kaybetmeden mesleki başarınızı artırabilirsiniz.

 

Yaratıcı Drama Eğitimi Kursu

 

Yaratıcı drama eğitmeni olmak farklı mesleklerdeyseniz de mümkündür. Çünkü yaratıcı drama liderliği/eğitmenliği sertifika, bu alanda faaliyet göstermenizi sağlar. Dolayısı ile de yaratıcı drama eğitimi kursu online seçeneği değerlendirirsiniz. En iyi yaratıcı drama eğitimi kursu alacağınızdan kazancınız da fazla olacaktır. E devlet görünürlüğü olan yaratıcı drama sertifikası çalışacağınız kurumlarda başvuru şartı olarak aranabilir. MEB’e bağlı okullarda ve eğitim merkezlerinde yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışmanız için sertifika alma zorunluluğunuz vardır. O yüzden Uzaktan Eğitim Merkezi sertifika programlarını alıp kendinizi geliştirin.

Doktor Psikolojik Danışman Şengül İNAN GÜLPINAR. 4 yıl süren Yaratıcı drama 5 aşama eğitimini ve tüm drama renklerini (her aşamanın bir rengi var) tamamlayıp bitirme tezini vermiş ve Yaratıcı Drama Lideri olmuştur. Yaklaşık 10 yıldır bu eğitimi örgün ve online olarak kurumumuzda vermektedir.

Eğitim Sepeti