oyun terapisi sertifika

 

Çocuğun bir yetişkin ile oyun oynamak istemesi ona güvendiğinin ve iletişim kurmak istediğinin göstergesidir. Oyun terapisti bu konuda başarı sağlamış kişiye denir. Oyun terapisi eğitimi sertifika programı, çocuğun güvenini kazanmak ve rahatlamasını sağlamak için alınır. Çocuk rahat hissettikçe kimseye anlatamadığı ve kendini ifade edemediği olaylar gün yüzüne çıkar. Terapist, çocuğun ne demek istediğini ve hangi sorunlarla boğuştuğunu öğrenmek istiyorsa oyun terapisti olmalıdır.

Oyun terapisi eğitimi sertifika programı; çocuğun seçtiği oyun, oyuncaklar ve objeler üzerinden sorun tespiti yapabilme kabiliyeti kazandırır. Çocuğun kendini ifade edemediğinden ötürü yaşanan tespit ve tedavi sorunlarını ortadan kaldırır. Çocuk, oyun terapisi eğitimi sertifika programı alan kimselerce daha iyi anlaşılır ve çözümlenir.

 

Oyun Terapisti Olmanın Avantajları

 

Oyun terapisti olmanın avantajları birçok meslek grubunun da ilgisini çeker. Eğitimle kendilerine yeni unvan ekledikleri gibi bakış açılarını geliştirirler. Oyun terapisti olmanın avantajları olarak sayılabilecekler;

 • Çocuğun kendini ifade etmesi ve yaşadıklarını anlatması kolaylaşır.
 • Yaşadığı psikolojik sorunun boyutu tespit edilebilir.
 • Kalıcı ve etkisi yüksek tedavi yöntemleri uygulanabilir.
 • Çalışabileceğiniz kurum sayısı artar.
 • Çocuk psikolojisinde sizi başarılı kılar.
 • Önleyici veya tedavi edici yöntemler geliştirmenizi destekler.

Oyun terapisti olmanın avantajları çocuklar ve terapist açısından değişiklik gösterecektir. Çocuklara özgü yöntem olması ve oyunlarla yaşadıklarını anlatması onların daha az yaralanmasını sağlar. Dışarıdan bakımca hiçbir şekilde tespit edemeyeceğiniz psikolojik sorunları yakından gözlemleme şansı verir.

 

Oyun Terapistinin Çalışma Alanları

 

Oyun terapisi eğitimi akıl ve ruh sağlığı çalışmaları yapanlarca alındığında etkisi büyüktür. Psikoloji, pedagoji, psikiyatri, tıp, PDR ve çocuk gelişimi alanlarında uzmanlaşanların yetkinliğini artırmak için birebirdir. Dolayısı ile oyun terapistinin çalışma alanları da çoğalır.

 • Aile danışma merkezi
 • Hastaneler
 • Psikolojik danışmanlık merkezi
 • Psikiyatri kliniği
 • Özel muayenehane

Sayılanlar dışında gerek görülen her alan oyun terapistinin çalışma alanları olarak belirlenecektir. Oyun terapistinin çalışma alanları çocuklara sağladığı fayda ile ölçüldüğünden belli mekanlar ile sınırlamak doğru olmaz. Oyun terapisi sertifikası özgeçmişinize eklendiğinde çalışacağınız yerleri ve kazanacağınız geliri artırır.

 

Oyun Terapistliği Eğitimi Ve Sertifikası Ne İşe Yarar?

 

Oyun terapistliği yapabilmenin ilk şartı eğitim ve sertifikadır. Oyun terapistliği eğitimi ve sertifikası ne işe yarar konusundaki çekincelerinizde Uzaktan Eğitim Merkezi size yol gösterir.

Oyun terapistliği eğitimi ve sertifikası çocukları yakından tanımak, psikolojik sorunlarını çözmek için basamaktır. Çocuklarla iletişim kurmak ve psikolojik sorunlara çözüm bulmak zor olduğundan oyun terapistliği eğitimi ve sertifikası ile işiniz kolaylaşır. Devlet üniversitesi onaylı oyun terapistliği sertifikası çalışmalarınıza yurt dışında da devam edebilme imkanı verir. YÖK denkliği olan ülkeler ve üniversitelerde çalışma yapmak için oyun terapistliği eğitimi ve sertifikasının yardımı dokunacaktır.

 

Eğitimi İncelemek İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/oyun-terapisi-sertifikasi/

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti