uygulamali bilissel davranisci terapi egitimi 6384ac3e0e249 |  | Uzaktan Eğitim

 

Bireyin başa çıkmakta zorlandığı duygu ve düşünceleri baz alarak oluşturulan tedavi yöntemine bilişsel davranışçı terapi denir. Bilişsel davranışçı terapi eğitim programı ise bunun nasıl yapılacağını ruh sağlığı uzmanlarına öğretir. Sorunu başka yerlerde aramak yerine duygu, düşünce ve davranışlardan yola çıkılması tedavi süresini de kısaltır. Özüne bakıldığında bilişsel davranışçı terapi eğitim programı alarak danışanlarınıza sorunla başa çıkma yöntemini de öğretmeniz mümkündür.

Bilişsel davranışçı terapi eğitim programı, Uzaktan Eğitim tarafından zengin ders içerikleri ile hazırlanmıştır. Danışanınıza seanslarda verdiğiniz ödevler ve çalışmalar üzerinden düşüncelerini, davranışlarını değiştirmeyi öğretirsiniz. Danışan, düşünce şeklini değiştirdikçe davranış bozuklukları zaman içinde düzelir. Davranışsal psikolojik problemlerde başarı oranı çok yüksektir.

 

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (BDT) Online

 

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi (BDT) online alındığında sizi işinizden alıkoymaz. Seanslarınıza ve terapilerinize devam ederken bir yandan da başarınızı artıracak eğitim alırsınız. Uygulama ve süpervizyon eğitimleri, vaka analizi BDT’nin psikolojik sorunlarda nasıl kullanacağını öğretir.

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi (BDT) online alırsanız psikolojik sorunların büyük çoğunluğunda çözüm bulmanız kolaylaşır. Varoluşçu terapi, Gestalt terapi, bilişsel davranışçı terapi teknikleri size eğitimle bir arada sunulur.Bazı psikolojik sorunlarda BDT, psikoterapi yöntemlerinin çoğundan daha etkilidir.

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi (BDT) online olması ders kalitesinde dezavantaja neden olmaz. Aksine % 100 öğrenme modeli geliştirildiğinden sertifika sınavına girdiğinizde alanınıza hakimsinizdir. Her BDT eğitimi videolarını izleyip panel üzerinden dersleri tekrar etme imkanınız vardır. Uzaktan Eğitim Merkezi, bilişsel davranışçı terapi (BDT) online programını akademisyenler yardımı ile hazırlamıştır.

 

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nereden Alınır?

 

Psikoterapi ve bilişsel davranışçı terapi eğitimleri nitelikli olduğu sürece her açıdan kazanım sağlar. Bu yüzden de ruh sağlığı uzmanlarının bilişsel davranışçı terapi eğitimi nereden alınır araştırması yapması normaldir. BDT sertifika ücreti ödediklerinde karşılığında her yerde kullanabilecekleri bilgilere sahip olmayı da isterler. O yüzden Uzaktan Eğitim Merkezi gibi kurumlar öncelikli seçenektir.

Bilişsel davranışçı terapide sorun çözme teknikleri ve davranışsal teknikler eğitim içeriklerinde bulunmalıdır. Böylece anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk ve kaygı bozukluğu vb. psikolojik hastalıklarda yüksek başarı sağlanır. Bunun yanında uluslar arası geçerli BDT sertifikası da alırsanız çalışmalarınız her yerde yapabilirsiniz. E-devlet görünürlüğü olan bilişsel davranışçı terapi eğitimi sertifikası da alırsınız. Tüm kazanımlar için Uzaktan Eğitim Merkezi’nden BDT sertifika kursu almak yeterlidir.

 

Bilişsel Davranışçı Eğitiminin Avantajları

 

Bilişsel davranışçı eğitiminin avantajları ruh sağlığı uzmanlarını bu alana yönelmeye itmiştir. Duygusal, düşüncesel ve davranışsal psikolojik sorunların tedavisinde çok büyük etkileri vardır. Bilişsel davranışçı eğitiminin avantajları;

  • Soruna çok yönlü bakabilmeyi sağlar.
  • Duyguların neden olduğu davranışsal problemler çözüm kısa sürede bulunur.
  • Seans süresini kısaltan psikoterapi yöntemidir.
  • Sorun odaklı psikolojik çalışmalarda başarı oranı yüksektir.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/bilissel-davranisci-terapi-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti