cocuk terapistligi egitimi

 

Çocuklara uygulanan psikoterapi teknikleri gelişimleri ve ruh dünyaları göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Çocuk terapistliği eğitimi, çocuğu tam olarak anlama, tanı ve tedavi süreçlerini sağlıklı yürütebilme açısından önem taşır. Çocuğun akıl sağlığını ve ruh dünyasını etkileyecek faktörler üzerinden çalışma yapıldığı sürece başarı oranı yükselir. Çocuk terapistliği eğitimi; çocukların duyuşsal, düşünsel ve davranışsal yönden incelenmesi üzerine kuruludur.

Çocuk terapistliği eğitimi verilirken çocuklarda sık görülen psikolojik hastalıklar önemsenerek çalışma yürütülür. Akran zorbalığı, okul sorunu, sınav kaygısı, istismar, yeme bozukluğu, bağımlılıklar vb. konulara eğilirsiniz. Çocukların yetişkin bireylere dönüştüğünde kalıcı olarak yaşayacağı zorlukları önleyebilmek açısından çocuk terapistliği eğitimi alınmalıdır. Psikolog, pedagog, aile danışmanı, psikiyatr çocuk terapistliği eğitimi ile çoklu psikoterapi uygulayıp çözümü kolaylaştırır.

 

Çocuk Terapistliği Sertifikası Nereden Alınır?

 

Çocuk terapistliği eğitimi ve sertifikası belirli kurslarda vardır. Ruh sağlığı uzmanlarını başarıya taşıyacak çocuk terapistliği sertifikası nereden alınır araştırmasına girilebilir. Uzaktan Eğitim Merkezi, çocuk terapistliği sertifikası ve programı hazırlarken kapsamlı eğitim verir. Üniversiteyle çalışma yürütmesi eğitime akademik boyut kazandırır. Çocuklarda görülen psikolojik hastalıklar, travmalar, cinsel kimlik bozuklukları vb. ağır sorunlarla başa çıkma yöntemini geliştirir.

Çocuk terapistliği sertifikası nereden alınır arayışına girmeniz sahip olduğunuz belgenin kullanım sınırlarını da belirler. Çocuk terapistliği sertifikası Uzaktan Eğitim Merkezi’nden alındığında yurt dışında kullanıma elverişlidir. YÖK denkliği olan üniversite onaylı çocuk terapistliği sertifikası alabilirsiniz. Uluslararası akreditasyonlu çocuk terapistliği sertifikası denklik avantajı olan ülkelerde ve üniversitelerde çalışmanıza olanak sağlar. E-devlette görülen çocuk terapistliği sertifikası iş bulurken de yardımcı olur.

 

Çocuk Terapistliği Sertifikası Nerede Geçerli?

 

İşe alımlarda özgeçmişinize ekleyeceğiniz belgeler ve eğitimler çalışacağınız pozisyonu belirler. Çocuk terapistliği sertifikası nerede geçerli düşüncesindeyseniz çalışma yapabileceğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Psikolog, pedagog, aile danışmanı, psikiyatr, psikoloji yüksek lisansı yapanlar sertifikayı çalışacakları her yere sunabilir.

  • Aile danışma merkezi
  • Psikiyatri kliniği
  • Akıl ve ruh sağlığı hastaneleri
  • Ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri
  • Psikolojik danışmanlık merkezi

Duygu durum bozuklukları, psikomatik şikayetlerde çözüme kısa sürede ulaşmanız için çocuk terapistliği sertifikası almanız şarttır.

 

Çocuk Terapistliği Eğitim Programı

Çocuklarda uyku problemleri, gelişim sorunları, yeme bozuklukları vb. farklı değerlendirmeye tabidir. Çocuk terapistliği eğitim programı çocuğun yaş dönemlerine göre çözüm odaklı hareket etmeyi sağlar. Ruh sağlığı uzmanına mesleki tecrübe ve bilgi kazandırır.

Çocuk terapistliği eğitim programı, bu merkezde uzaktan alınabilir. Süpervizyon ve uygulama videoları ile vaka analizi eğitimin başarılı olmasında etkendir. Akademisyenlerce hazırlanan dersler, çocuğu yakından tanıma ve anlama içindir. Çocuğun neye ihtiyacı olduğunu öğrendiğiniz ve anladığınız takdirde teşhis ile tedavi süreçleri verimli olacaktır. Çocuk terapistliği eğitim programı ile çalışmalarınızı dünyanın her yerinde yapabilir, kendinizi geliştirirsiniz. Uzman çocuk terapisti olmak için mutlaka almanız gereken eğitimlerdendir.

 

Çocuk Terapisti Olmak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/cocuk-terapistligi-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti