2,450.00 

Akıl Zeka Ve Satranç Eğitmenliği

2,450.00 

Akıl Zeka ve Satranç Eğitmenliği Sertifika Programı, katılımcılara zihinsel yeteneklerin geliştirilmesi ve satranç öğretimi konusunda uzmanlık kazandırmayı hedefler. Programı tamamlayan bireyler, öğrencilere stratejik düşünme, problem çözme ve konsantrasyon becerilerini geliştirmede rehberlik edebilme yetkinliğini elde ederler. Ayrıca, satranç öğretim metotları, oyun stratejileri, öğrenci motivasyonu ve eğitim etiği gibi konularda bilgi sahibi olurlar.

EĞİTİM AÇIKLAMASI

 • Akıl zeka ve satranç eğitimi veren her yerde çalışmanıza imkan sağlar.
 •  
 • Verilen akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası ders veya ders dışı egzersiz verme yeteneğinizi geliştirir.
 •  
 • Bireysel çalışma veya grup çalışması yapmakta zorlanan öğrencilerle ders yapmak kolaylaşır.
 •  
 • Okul öncesi dönemden liseye kadar her yaştan çocuklarla iletişim kurabilmenizi kolaylaştıracak eğitimler alırsınız.
 •  

Akıl zeka ve satranç eğitimi tek bir sertifika programı şeklinde alınabilir. Akıl ve zeka oyunları ile satranç eğitmenliği bir arada alınır. Dolayısı ile de eğitimler için tek ücret ödemeniz yeterlidir. Kariyer Polikliniği etkili ve uygulamalı eğitimi yaygınlaştırmak amacı ile paket sertifika programı hazırlamıştır. Akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı, çocukların etkili ve nitelikli öğrenmesine yardımcı olmaktır. Boş zamanlarında zekalarını ve akıl yürütme becerilerini aktif tutarak başarılı olmalarını sağlamaktır.

Satranç ve her türlü akıl zeka oyunu bilişsel ve zihinsel gelişimi de destekler. Üstelik bu oyunları öğretirken çoğu disiplin ve etik kurallar da işlenir.  Akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı çocuğun her açıdan başarılı olmasını sağlamaktır. Beynin sözel, sayısal ve davranışsal zekasını geliştirmek için kullanılan bu yöntemler akademik hayatta da başarıya ulaştırır. Su doku, kelime eşleştirme, resim tamamlama, meta formları, tangram gibi çeşitli oyunlar öğrenmeyi de kolaylaştırır. Akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı, satranç ve daha birçok oyunu çocuğun anlayacağı düzeye indirmektir. Bu eğitimler her yaştan çocukların hatta yetişkinlerin oynayabileceği türden oyunlardır.

Beyin çeşitli egzersizler ile geliştirilebilir ve çözüm üretme kabiliyeti artırılabilir. Akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı da budur. Eğitmen, akıl zeka ve satranç oyunları eğitimi alırken kendi zekasını geliştirirken ders verdiğinde de çocuğun zekası gelişir. MEB’de görev yapan öğretmenler veya özel okullarda çalışan öğretmenler eğitim sayesinde ders dışı egzersiz açar. Kariyer Polikliniği, ders dışı egzersiz açmak veya akıl zeka oyunları kulüplerinde çalışmanız için sertifika verir. Üniversite onaylı akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği sertifikası her yerde kullanılabilir. Uluslararası akreditasyonlu akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği sertifikası yurt dışında eğitim vermeniz için de fırsat sunar.

Üniversite ile birlikte hazırlanan program çocukların oyunlarla ve aktivitelerle zihinsel gelişimini desteklemek içindir. Eğitmen olarak çocukların ilgisini çekecek oyunlarla yaratıcılıklarını geliştirmek akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı arasındadır. Her yaş grubundan çocukla oynanabilecek oyunlar motivasyon ve odaklanma sorunlarına da çözüm sunar.

Akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı;

 • Çocukların kelime dağarcığını geliştirmek için çalışmaları öğretmek
 • Matematik zekasını ve aritmetik hesaplamaları geliştirmek
 • Dikkat ve algıyı geliştirmek
 • Problem çözme yeteneğinin gelişimine katkı sunmak
 • Düşünme becerisini ve yeteneğini geliştirmek
 • Belleği güçlendirerek öğrenmeyi kalıcı hale getirmek
 • Yaratıcı ve sıra dışı düşünme yeteneğini geliştirmek
 • Parçadan bütüne veya özelden genele ulaşmayı kolaylaştırmak
 • Çocukların eğlenceli vakit geçirirken öğrenmesini sağlamak
 • Bilişsel ve duyuşsal becerileri güçlendirmek
 • Özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak
 • Çocuğun kendine olan güvenini kazandırmak
 • Çocukların algısını doğru yöne yönlendirip akademik hayatına katkı sunmak
 • Grup çalışmalarında ve bireysel çalışmalarda başarıyı yakalamayı kolaylaştırmak
 • Etkili öğrenme teknikleri öğretmek
 • Çalışma disiplini kazandırmak
 • Çevresinin farkına varmasını kolaylaştırma
 • Kavramları öğretirken bunları nasıl kullanacağını göstermek
 • Objeleri tanımasını sağlamak
 • Sınıflandırma, sıralama ve eşleştirme yeteneklerini geliştirme

Kariyer Polikliniği’nden alacağınız akıl zeka ve satranç eğitmenliği amacı yurt dışında da eğitmenlik yapmanızı sağlamaktır. YÖK denkliği imkanı olan üniversitelerle aynı eğitimi almışsınız gibi kabul edilir. Çeşitli eğitim kurumlarında, özel okullarda ve oyun kulüplerinde çocuklarla vakit geçirirken para kazanabilirsiniz. Aktif olarak çalışmayanlar veya boş zamanları olanlar akıl zeka ve satranç eğitmenliği yaparak hayat standartlarını yükseltebilir. Üstelik bunun için örgün eğitim alması veya mesaisinden zaman ayırması da gerekmez. Üniversite onaylı akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası online sınava girerek alınır. Sertifika sınavından geçerli not almanız akıl zeka ve satranç eğitmenliği yapmanız için yeterlidir. Eğitim sayesinde akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları size avantaj da sağlayacaktır.

Akıl Zeka Ve Satranç Eğitmenliği Kazanımları

Eğitimlerin eğitmenlere ve öğrencilerine katkısı her açıdan değerlendirilmelidir. Kariyer Polikliniği akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları da çoğu bakımdan iyidir. Zeka oyunları kursu sertifikası ne işe yarar diye merak edenler sorularının cevaplarını aldıktan sonra eğitime hemen başlayacaktır. Öğretmenler ve eğitmenler açısından akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları fazladır. Çocuğun öğrenmesini kolaylaştırmak ve başarısını artırmak istiyorsanız akıl zeka ve satranç eğitmenliği eğitimi almalısınız.

Akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası nereden alınır telaşına girmek yerine Kariyer Polikliniği ile görüşün. Uzaktan eğitim akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları yanında niteliği de iyidir. Online eğitimler hem sizin hem de öğrencilerinizin yeteneklerini geliştirir. Bunu yaparken de zamanınızın çoğunu size bırakır. Uzaktan akıl zeka ve satranç eğitmenliği özel okullarda veya MEB’de öğretmenlik yapanlar için bulunmaz fırsattır. Dersler canlı olup uygulama ve süpervizyon eğitimleri vardır. Mesainizden zaman ayırmanıza gerek olmadan dilediğinizde canlı derslere de girersiniz. Sıra dışı düşünme yeteneğini geliştiren ve konsantrasyonu artıran akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları fazladır.

Akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları nelerdir?

 1. Akıl zeka ve satranç eğitimi veren her yerde çalışmanıza imkan sağlar.
 2. Verilen akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası ders veya ders dışı egzersiz verme yeteneğinizi geliştirir.
 3. Bireysel çalışma veya grup çalışması yapmakta zorlanan öğrencilerle ders yapmak kolaylaşır.
 4. Okul öncesi dönemden liseye kadar her yaştan çocuklarla iletişim kurabilmenizi kolaylaştıracak eğitimler alırsınız.
 5. Takım çalışması yaparken uyum sağlama, bireysel çalışmalarda ise odaklanma sorunlarını çözer.
 6. Bir kere eğitim alıp ömür boyu geçerli akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası alırsınız.
 7. Soyut düşünme becerilerini geliştirir.
 8. Çocuğun kavrama kabiliyeti üzerisindeki etkisi yadsınamaz.
 9. Zaman yönetimi, stratejik düşünme ve hamle yapmak eğitimlerle çok daha kolaydır.
 10. Temel becerilerin kazandırılmasına faydası büyüktür.
 11. Yurt dışında kullanabileceğiniz akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası alırsınız.
 12. Matematik öğretmeniz kolaylaşır.
 13. Zamanınızı değerlendirirken para da kazanırsınız.
 14. İş başvurusu yaptığınızda niteliklerinizi gösterecek e- devlet görünürlüğü olan akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası alırsınız.
 15. Eğitsel oyunlarla çocuğun hayal gücünü geliştirip proje üretmesini desteklersiniz.
 16. Okul öncesi dönemdeki çocuklarda okula alıştırma süreçlerinde faydasını görürsünüz.

Oyun oynamak çocuğa ne kazandırır gibi soruların cevaplarını bulmak istiyorsanız Kariyer Polikliniği size profesyonel eğitim danışmanlığı da verir. Akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları arasında nerelerde çalışabileceğinize dair vereceği bilgiler de vardır. Sadece eğitim vermekle kalmaz eğitimleri nasıl kullanacağınızı da gösterir. Aktiviteler ve oyunlar eşliğinde çocuklar gelişirken siz de mesleğinizde başarıyı yakalarsınız. Akıl zeka ve satranç eğitmenliği kazanımları eğitmenler açısından da yeterlidir. Özel okul, okul öncesi kurum, akıl zeka oyunları kulüplerinde çalışmak için sertifika önceliğinizdir. Eğitimle materyalleri nasıl kullanacağınızı da öğrenirsiniz.

Öğrenme, düşünme ve akıl yürütme becerilerini geliştiren eğitimi tek bir program ile satın alabilirsiniz. Akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifika ücreti makul olup dersler canlı işlenir. Örgün eğitim almışsınız gibi akıl zeka ve satranç eğitmenliği sertifikası verilir. MEB’de geçerli üniversite onaylı sertifika için vakit kaybetmeden kayıt yaptırın.

Eğitim Sepeti