EMDR Eğitimi Online

 

 

EMDR terapi Eğitimi Online Kimler Alabilir ?

 

EMDR terapi eğitimi online kimler alabilir. EMDR terapi eğitimi almak adına sorulan soruların başında gelmektedir. EMDR terapi eğitimi kimler alabilir sorusu bu soru dahilinde kişiler terapi eğitimini almak adına herhangi bir ön koşul bulunup bulunmadığı hakkında bilgi sahibi olmaktadır. EMDR terapi programına katılabilecek kişilere şu şekilde sıralayabiliriz: Aile danışmanları, hekimler, psikologlar, psikiyatristler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları, psikiyatri ve nöroloji hemşireleri, çocuk sağlığı ve gelişim uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, EMDR terapi eğitimi önüne alarak bu alanda eğitim görebilir ve sertifika sahibi olarak bu alandaki eğitimlerini de belgeleyebilirler.

 

EMDR Sertifikası Nasıl Alınır ?

 

EMDR sertifikası nasıl alınır, EMDR terapi eğitimi sertifikası alabilmek adına ilk olarak EMDR eğitimi almak gerekmektedir. Düzenlenen EMDR terapi eğitimlerini düzenli şekilde takip ederek başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Eğitimlerin sonunda ise yapılacak EMDR sınavı ile beraber sorularını başarılı ile tamamlayan kişiler üniversite onaylı E-devletten sorgulanan EMDR sertifikası almaya hak kazanabilirler bu yüzden kurumları seçerken sizin adınıza iyi bir kurum seçmeniz ve bu kurum dahilinde eğitim almanız gerekmektedir. Çünkü kurumların size vereceği bazı içerikler üzerinde kişiler EMDR terapi hakkında bilgi edilmektedir. Bu içeriklerden bazılarını sayacak olursak şu şekilde sayabiliriz: 4 element egzersizi, nefes ve gevşeme egzersizleri, EMDR nasıl uygulanır, travma sonrası stres bozukluğu ve EMDR terapisiyle tedavi travmanın olumlu etkileri, travma tedavisinde önerilen ruhsal travma nedir, EMDR tarihçesi, EMDR kuramsal temeli, EMDR nedir, EMDR hangi sorunlarda kullanılabilir, hangi olaylar ruhsal travmaya yol açar, travma sonrası stres bozukluğu belirtileri, travma belirtileri ne zaman ciddiye alınmalı, EMDR uygulanması ve basamakları gibi eğitim içerikleri EMDR terapi eğitimi içerisinde verilmektedir.

 

EMDR Sertifikası Nerelerde Kullanılır ?

 

EMDR sertifikası nerelerde kullanılır EMDR sertifikası ile kişiler bazı psikolojik durumlarda kişiler yerlere yardım edebilme yetisine sahip olmaktadırlar. Peki bu psikolojik durumlar nelerdir bazı şu şekilde sıralayabiliriz: Fobiler, panik atak ve panik ataklar, kronik ağrı, bağımlılıklar, kaygı anksiyete, depresyon, yeme bozuklukları, sınav kaygısı, özgüven problemleri, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu gibi psikolojik durumlarda EMDR terapi eğitimi almış kişiler, bireyler adına yardımcı olabilmektedir. Yani EMDR terapi eğitimi psikolojik alanda oldukça geniş bir alana sahiptir ve bu geniş alan içerisinde de yaygın olan psikolojik problemler bulunmaktadır.

 

EMDR Sertifika Programımıza Katılmak İçin Tıklayınız.

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti