Kodlama ve robotik eğitmenliği

Kodlama Ve Robotik Eğitmenliği Ne Demektir ?

Kodlama ve robotik eğitmenliği nedir diyecek olur isek teknoloji bazında bir cevap vermemiz gerekir. Bu meslek dalı teknolojinin ilerlemesi ile gelişmiş bir meslek dalıdır ve kısa bir tanım olarak açıklayacak olursak bir robotun yazılımsal olarak kodlama yöntemi ile hareketlerini yönlendirip seçebilmek ve robot üstünde hakimiyet kurarak onu kontrol etmek diye bir tanım yapılabilmektedir. Bu tanımda kullandığımız robot bir nesne biçimindeki bir robottur ve bu eğitimi alan kişiler eğitimde öğrendikleri ve kazandıkları beceriler sayesinde teorik ve pratik bilgiler eşliğinde dediğimiz kodlama ve robot üstündeki hakimiyet becerilerini rahatlıkla yapabilmektedirler. Teknolojinin ilerlemesi ile artan bir ilginin dışında meslek bazında her geçen gün gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeleri yakından takip ederek hem eğitim hem de mesleki açıdan kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Mesleki açıdan ise ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından robotik kodlama etkinlikleri Bir Hayli ilgi görmesinin yanında desteklenme açısından da önemli bir noktadadır ve bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı bazında robotik kodlama öğretmenliği için öğretmenlere duyulan ihtiyaç günler ilerledikçe ve teknoloji ilerledikçe daha da artmaktadır. Bu eğitimi almak isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artsa dahi şu anlık herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır fakat bu eğitimi almak isteyen kişiler için bir sıralama yapabilirsek şöyle sıralanabilir: Lise öğretmenleri, çocukları ile bu konuda ilgilenen ebeveynler üniversite okurken bu konuda merak duyanlar robotik kodlama hakkında bilgi almak isteyen kişiler robotik kodlamaya ilgi duyan kişiler kendini yazılım ve robotik kodlama açısından geliştirmek isteyenler: İlkokul öğretmenleri, okulu öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, ortaokul öğretmenleri olarak sıralanabilirler. Ama bu eğitim almak isteyen bireyleri karşılaştığı iki adet sorun bulunmaktadır. Bu sorunlar robotik kodlama eğitmenliği eğitimi nereden alınmalı ve bu eğitim hangi kurumdan almalıyımdır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Kodlama Ve Robotik Eğitmenliği Nereden Alınır ?

İlk cevap vereceğimiz sorun olan bu eğitim nereden alınmalı cevap olarak basite indirgenebilir. Yani kısa sizin için en ideal eğitim vermesinin yanı sıra üniversite onaylı olması sizin için iyi olacaktır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Kodlama Ve Robotik Eğitmenliği Hangi Kurumdan Almalıyım ?

Bu soruya cevap olarak ise sizin seçtiğiniz şartlara uygun olduğundan emin olduğunuz kurumdan eğitim almanız daha iyi olacaktır denilebilir.  Biz sizlere aradığınız koşulları ve sertifikaları sağlamaktayız.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak için: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/kodlama-ve-robotik-egitmenligi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti