Montesorri Sertifikası Nedir

 

Montessori eğitimi sertifikası alma şartları nelerdir Montessori eğitimi sertifikası almak adına herhangi bir ön koşul veya şart bulunmamaktadır. Montessori eğitimi sertifikası alma şartları nelerdir sorusu için bu koşul dahilinde kişiler Montessori ilgi besledikleri veya bu alan içerisinde kendini uzmanlaşmak istedikleri takdirde Montessori eğitimi sertifikası alabilirler. Fakat genel olarak Montessori eğitimini alan bazı meslek dalları bulunmaktadır. Bu meslek dallarını sayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz: Psikologlar, hemşireler, sosyologlar, doktorlar, öğretmenler, rehber öğretmenler, çocuk gelişimleri, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları ve anaokulu öğretmenleri Montessori eğitimi sertifikası alan meslek dalları içerisinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra anda tekrar da belirtmek gerekmektedir ki Montessori eğitimi alanına ilgi duyan herkese Montessori eğitim sertifikası adına kurumlara başvurabilir ve eğitim sertifikası alabilir.

 

Montessori Sertifikası Kullanım Alanları Nerelerdir ?

 

Montessori sertifikası kullanım alanları nelerdir kişilere Montessori eğitimi sertifikası aldıklarını andan itibaren iş ilanlarına bakabilir eğer ki ne bağlı kurumlar içerisinde kamu ve özel kurumlar dahilinde gerekli mesleki yeterlilikleri sağladıkları takdirde Montessori eğitimi genel olarak çalışabilir. Yani Montessori eğitiminin kullanım alanları kamu ve özel kurumlar içerisinde adına bu şekilde bir cevap verebiliriz.

 

Montessori Eğitimi Nereden Alınır ?

 

Montessori eğitimi nereden alırım, Montessori eğitimini almak adına kurumlara başvurabilirsiniz ve kurumların hazırlamış olduğu üniversite onaylı uzmanlar tarafından belirlenmiş programlar dahilinde eğitim veren kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlara başvurarak eğitim almaya başlayabilir ve eğitim sonunda sertifika sahibi olabilirsiniz. Montessori eğitimi sertifikası oldukça detaylı bir eğitim sertifikasını bu sertifikayı almak adına girdiğiniz bazı ders içerikleri bulunmaktadır ve bu ders içerikleri ile doğru orantılı bir şekilde donanım ve kazanım elde etmektesiniz. Ders içeriklerinden bazılarını sayacak olursak şu şekilde sayabiliriz: Montessori eğitiminin amaçları, yeni eğitim modeli, Montessori ilkokulu, Montessori bebek sınıfı, Montessori ortaokulu, Montessori eğitim ilkeleri, gibi eğitim içerikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygulamalı eğitim içerikleride bulunmaktadır. Uygulamalı içeriklerden bazıları şu şekilde sıralayabiliriz: Nezaket kuralları aktarma, kaşık ile aktarma, sofra kurma, çiçek sulama, kozmik eğitim, kavramlar, koku şişeleri tutamaçları, yap bozlar, kule yapımı, tıp oyunu, süpürge matematik, dil bilgisi, hafıza oyunları, birlik sayı sistemleri, gizemli torba, ses silindirleri, tatma şişeleri, zımparalar, meslekler, kule yapımı, ayakkabı bağlama, boyama, yılan oyunu, hikayeler, bitki yetiştirme gibi eğitim uygulamaları da Montessori eğitimi sertifikası içerisinde bulunmaktadır.

 

Montessori Eğitim Programımıza Katılmak İçin TIKLAYINIZ.

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti