oyun terapisi sertifika

 

Oyun Terapisi Sertifika Programı Nedir? Oyunun dünyasına girdiğinizde çocuklar için de ne ifade ettiğini anlayabilirsiniz. Oyun terapisi, çocuğun dünyasına en yakın olan ve kullanılan psikoterapidir. Çocuklara uygulanan, başarı oranı yüksek terapi tekniği olarak da bilinir.

Oyun terapisi pedagogların ve öğretmenlerin yüklerini hafifleten eğitimdir. Oyun terapisi ile çocuğun sorununu tespit etmek dışında etik ve ahlaki değerleri de öğretirsiniz. Oyun sırasında yapılan yanlış davranışların doğrusunu öğreterek işe başlayabilirsiniz. Oyun terapisi, çocuklarda davranışsal ve duygusal dışavurumun en iyi örneklerindendir. Çocukların hissettiklerini ve davranışlarını oyun terapisi ile anlamlandırmanız çok daha kolaydır.

 

Oyun Terapisi Nedir?

 

Oyun terapisi nedir ve ne şekilde uygulanır hakkında eğitim almak için Eğitim Sertifika’dan destek alabilirsiniz. Oyun terapisi ile çocukların bilgi ve becerileri artırılabilir. Farkındalık sağlayıp maruz kaldığı davranışlar hakkında onları eğitebilirsiniz.

Oyun terapisi nedir ve oyun terapisi eğitimi nasıl alınır araştırmasına girerken seanslarda sabırlı olmanız gerektiğini bilin. Çocuklar güvenmediği kişilerle iletişim kurmakta zorlanır. Oyun terapisi çocuğun size güven duymasını sağlar. Gözlemci, çocuk oynarken hareketlerini değerlendirir ve çıkarımlarda bulunur. Öncesinde çocuğun davranışlarını anlamlandıramasanız da oyun içinde bu davranışın ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

 

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

 

Oyun terapisi eğitimi nasıl alınır araştırmasına girdiyseniz doğru kurs merkezi bulmalısınız. Oyun terapisi eğitimi nasıl alınır konusu kadar kursun size sağladığı fayda da önemlidir. Eğitim Sertifika’dan alacağınız oyun terapisi eğitimi ile;

  • E devlet görünürlüğü olan sertifika alırsınız
  • Uluslararası geçerli oyun terapisi eğitimi sertifikası alıp yurt dışı kariyerinizde de kullanırsınız
  • Ömür boyu geçerli sertifikanız olur
  • Online eğitim alma fırsatı yakalarsınız
  • 7 gün 24 saat derslere girebilirsiniz
  • Seanslarda oyun terapisini kullanırsınız

 

Oyun Terapisi Sertifika Programı

 

Oyun terapisi sertifika programı 120 saat eğitimden oluşur. Eğitimin 20 saati uygulama eğitimi olup 100 saati teoridir. Oyun terapisi sertifika programı online alındığından eğitim almanız için engeliniz yoktur. Pedagogların akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının kariyerinde sıçrayış yaşayacağı, danışmanlıklarında kaliteyi yakalayacağı eğitimdir. Seanslarda psikologların başarı oranı oyun terapisi ile yükseltilebilir.

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti