Kodlama ve Robotik Eğitmenliği

 

Kodlama ve robotik eğitmenliği, kodlama dersi vereceklerce alınabilir. Çocuklarına robotik kodlama eğitimi aldırmayı düşünen ebeveynler için de yararlıdır. Kodlama ve robotik eğitmenlik programı, teknolojide ilerleme kaydetmek isteyen ülkelerce önemlidir. Programlama ve yazılım alanında gelişmelere, teknoloji ile bilime büyük oranda katkı sağlar. Uygulama alanının geniş olması ülkemizde son yıllarda kodlama ve robotik eğitimlerine de ilgiyi artırmıştır.

Okullarda, kulüplerde, halk eğitim merkezlerinde, okul öncesi kurumlarda kodlama ve robotik eğitmeni olarak çalışırsınız. Kodlama ve robotik eğitmenlik eğitimi, robotların hareketlerini kontrol edebilme yeteneği kazandırır. Robotlara yazılım ve programlama ile istediğinizi yaptırabilmek için alınacak eğitimlerdir. İnsan sağlığına yararlı sayısız girişimi başlatacak dersler içerir.

 

Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Üniversite Onaylı

 

Kodlama ve robotik eğitmenliği üniversite onaylı sertifika alacakların başvuracağı kurslardandır. Üniversite onaylı sertifika programları güvenilirliği yüksek olup başarı düzeyi fazladır. Kodlama ve robotik eğitmenliği üniversite onaylı ise egzersiz ile kurs açmada faydası olur.

Üniversite ile birlikte hazırlanan kodlama ve robotik dersleri, yazılım konusunda çok daha başarılıdır. Kodlama ve robotik eğitmenliği üniversite onaylı ve MEB onaylı sertifika programlarını karşılaştırın. Online eğitimler içinden sizin için hangisi daha iyiyse onu alabilirsiniz.

 

E-Devlet Onaylı Kodlama ve Robotik Eğitmenlik Sertifikası

 

E-devlet onaylı kodlama ve robotik eğitmenlik sertifikası kurs verirken, egzersiz açarken istenir. Gerekli evraklar ile kuruma başvuru yapıp robotik kodlama dersi verirsiniz.

E-devlet onaylı kodlama ve robotik eğitmenlik sertifika programı MEB’e bağlı kurumlarda çalışmak isteyenlere kolaylık sağlar. Sertifika ile başvuru dilekçesi sayesinde ders verip gelir kazanırsınız. Yeteneklerinizi artırması dışında kodlama ve robotik alanında kendinizi geliştirmenizi sağlar.

 

Kodlama ve Robotik Eğitmenlik Sertifika Programı Çalışma Alanları

 

Kodlama ve robotik eğitmenlik programı çalışma alanları oldukça geniştir. Yazılım ve programlamanın her alanında kullanılabildiği düşünüldüğünde sağladığı kazanımlar da fazladır. Kodlama ve robotik eğitmenlik programı çalışma alanları;

  • Elektrik ve elektronik mühendisliği
  • Yazılım mühendisliği
  • Uzay mühendisliği
  • Bilgisayar mühendisliği
  • Eğitim kurumları
  • Halk eğitim merkezi
  • Belediye bünyesinde faaliyet gösteren kurslar
  • Akıl ve zeka oyunu atölyeleri
  • Okul öncesi eğitim kurumları

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim Sepeti