Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası almak mı istiyorsunuz? Doğru adrestesiniz. Gelin birlikte Yaratıcı Dramanın ne olduğuna bakalım… Yaratıcı dramanın sağladığı kazanımlar geç fark edilse de eğitim kurumlarında seçmeli ders olarak verilmeye başlandı. Üretme, anlamlandırma, canlandırma ve çözüm bulma yeteneklerini geliştiren eğitimlerdendir. İletişim yeteneğini geliştirmesinin yanı sıra özgüven eksikliğine de çözüm sunar. Yaratıcı drama liderliği eğitimi, yetişkinlere ve çocuklara uygun eğitim içeriklerinden oluşur.

Yaratıcı drama liderliği eğitimi, her meslek grubundan kişilerce alınabilir. Psikolog, öğretmen, aile danışmanı, doktor, sosyoloji mezunu vs. yaratıcı drama lideri olabilir. Pedagoglar, yaratıcı drama liderliği eğitimini seanslarında kullanır. Öğretmenler, öğrencilerin yaratıcı drama dersleri ile başarılı olmasında etkilidir. Yaratıcı drama liderliği eğitimi çocuklarda iletişim sorunlarına çözüm bulup yaratıcılığı geliştirir. Yaratıcı drama toplum önünde konuşma, hitabet ve kendini ifade etme yeteneğine katkı sağlar. Yaratıcı drama dersi çocukların zeka ve motor kabiliyetlerini geliştirirken yöneticilik vasfı kazanmasında etkilidir.

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur?

Yaratıcı drama öğretmeni olduğunuzda dersiniz olmadığında kurs açabilirsiniz. Hafta sonu yaratıcı drama öğretmeni olup gelir kazanırsınız. Yaratıcı drama öğretmeni nasıl olunur öğrenip, egzersiz açmak için gerekli aşamaları tamamlarsınız. Yaratıcı drama, çocuklara olduğu kadar yetişkinlere de faydalıdır.

Yaratıcı drama öğretmeni nasıl olunur merakı olanlar Eğitim Sertifika programlarına kayıt yaptırmalıdır. Online eğitim alıp 7 gün 24 saat derslere katılırsınız. Derslerin sonunda yapılan sertifika sınavından başarılı olup yaratıcı drama öğretmeni olursunuz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği Sertifikası

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası olmadan yaratıcı drama eğitmenliği yapılamaz. Okullarda kurs verme ve egzersiz açma için de yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası gerekir. Başvuru şartı olan sertifikayı almadan kurs açma yetkiniz olmaz.

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası aldıktan sonra şu yerlerde çalışabilirsiniz;

  • Özel okul
  • Tiyatro kulübü
  • Devlet okulu
  • Okul öncesi eğitim kurumları
  • Akıl zeka oyunu atölyeleri
  • Gündüz bakım evi, kreş
  • Halk eğitim merkezi
  • Belediye
Online Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası

Online yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası, yüz yüze eğitimlerden farklıdır. Dersler canlı olup akıllı cihazlar yardımı ile dinlenir. Online yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası, örgün eğitimlerden farksızdır.

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim Sepeti