Aile Danışmanlığı Sertifikası

 

Ailelerin sorunlarını farklı bir yaklaşımla değerlendiren kişilere aile danışmanı denir. Aile danışmanlığı sertifikası alanlar, aile danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti verir. Belli bölümlerden mezun olanların aile danışmanlığı sertifikası ile hizmeti iş alanlarını genişletir. Sorunlar uzun terapi ve seans sürelerine yayılmadan aile içinde incelenebilir. Bu sertifika ile uzmanlar anne, baba ve çocukların sorunlarını birlikte değerlendirebilir. Ayrı bir uzmanlık alanı olması yanında etki alanı da geniştir. Aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışmanlık merkezi açacağınız gibi faaliyet de gösterebilirsiniz.

 

En İyi Aile Danışmanlık Eğitimi Sertifikası

 

Aile danışmanlığı eğitimi, psikoterapi yöntemleri ve aile danışmanlık kuramlarının bir arada sunulduğu programdır. Psikoloji, sosyoloji ve PDR gibi bölümlerden mezun kişilerin akıl ve ruh sağlığı alanında destek sunacağı eğitimdir. En iyi aile danışmanlık eğitimi sertifikası ile sorunlara bulduğunuz çözüm yolları artar.

En iyi aile danışmanlık eğitimi sertifikası, almak istiyorsanız Eğitim Sertifika size yardımcı olur. En iyi aile danışmanlık eğitimi sertifikası olmasının sebepleri;

– Eğitim süresi diğerlerinden fazladır.

– Sertifikanın geçerliliği ömür boyudur.

– E devlette görülen sertifikadır.

– Uluslararası geçerliliği vardır.

– Aile danışma merkezi açmanız için gerekli prosedürler hakkında bilgilendirilirsiniz.

– Kurs boyunca profesyonel eğitim danışmanlığı sunulur.

 

Aile Danışmalık Sertifikası Alma Şartları

 

Aile danışmanlık sertifikası alma şartları gerçekleştirildiği sürece bu unvanı alabilirsiniz. Aile danışmanlık sertifikası almak için gerekli bölümlerden mezun olmalısınız.

– Psikoloji

– Sosyoloji

– PDR

– Sosyal hizmet

– Tıp

– Çocuk gelişimi

– Hemşirelik

 

Aile danışmanlık sertifikası alma şartları ikincisi ise 450 saatlik eğitimdir. 450 saat eğitim içeriğinde en az 300 saat teori, 30 saat süpervizyon ve 150 saat uygulama dersi almalısınız. Dersler sonunda sertifika sınavından başarılı olduğunuzda size MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası verilecektir.

 

MEB Aile Danışmanlığı Sertifikası

 

Aile danışmanlık sertifikası alma şartları gerçekleştirildiği zaman MEB onaylı olarak alıp kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Aile danışmanlık merkezi açma şartları gerçekleştirip işinizin patronu olabilirsiniz. Aile terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi, ilişki terapisi uygularsınız.

MEB ve Üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi İçin :

https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/aile-danismanligi-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim Sepeti