cocuk gelisimi sertifikasi ve egitimi uzaktan egitim programi

 

Çocuk Gelişimi Sertifikası Nasıl Alınır?

 

Vücut gelişimi sertifika kursu okul öncesi bölümünde çalışan veya çalışmayı planlayan ya da kendini geliştirmek amacı ile çabalayan öğretmenler uzmanlar ve ebeveynler için hazırlanmış bir eğitim programıdır. Çocuklara küçük yaşta fiziki, sosyal fiziksel gelişimlerini ileri düzeye taşıyabilecek bilgi donanım ve beceriye sahip bireyler yetiştirmektir. Bu eğitime katılan kişiler okul öncesi döneminde karşılaşılan gelişim ile alakalı durumlarda bilimsel bilgilerin altında uygulama örnekleri sunarak çocuk bakımı ve çocukla çalışma yeteneklerini geliştirmek amaçlı anlatmaktadır. Bireylerin deneyimlemiş olduğu olay ve örnekler üzerinden kuramsal bilgiler ve uygulama becerileri gelişimi açısından önemli bir sertifika kursudur. Peki çocuk gelişimi sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabı ise üniversite iş birliği ile hazırlanmış olan çocuk gelişimi ve eğitimi sertifika programlarına katılarak çocuk gelişimi sertifikası alabilirsiniz. Üniversite onayla sertifika alacağınız takdirde çocuk gelişimi eğitim ve bakımı kursu MEB müfredatına uygun olarak verilmektedir. Yani üniversite onaylı veya MEB onaylı kurumlardan eğitim alabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz.

 

Çocuk Gelişimi Sertifikasıyla Nerelerde Çalışılabilir?

 

Çocuk gelişimi sertifikası ile beraber anaokulu, kreş ve çocuk bakım evlerinde öğretici yardımcısı çocuk bakım elemanı altında çalışabilirsiniz. Çocuk gelişimi sertifikası ile nerede çalışabilir sorusu bu sertifikayı almak veya sertifika sahibi kişiler için önemli bir sorudur. Mesleki bazda beceri ve yeterliliği sağlayan kişiler eğitim alanında öğretmen ya da öğretmen yardımcısı gözetiminde erken çocukluk eğitim kurumlarında çalışabilmektedir. Kurumlarda görev yapacak kişiler ilkokul mezunu ve okur yazar ise bakıcı anne-abla, lise mezunu ise usta öğretici üniversite mezunu ise uzman öğretici olarak görev almaktadır. Bunun yanı sıra kişiler bu sertifika sayesinde istihdam alanı bakımından oldukça geniş bir kapsama sahiptir. Çünkü eğitim sektörü geniş ve genişlemeye devam eden bir sektör olduğu için çocuk gelişimi sertifika programı sahipleri bu alanda kendilerine yer bulabilmektedirler.

 

Çocuk Gelişimi Eğitimi Nereden Alınır?

 

Peki çocuk gelişimi sertifika eğitimini almak ister iseniz bu sertifikayı yani çocuk gelişimi sertifika programı nereden alınır sorusu altında cevap aramanız gerekmektedir. Bu soruya cevap olarak ise alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış ve üniversite iş birliği bulunan programlar düzenleyen kurumlardan almanız sizin için en uygun eğitim modeli olacaktır. Üniversite onaylı çocuk gelişimi eğitimi ve bakımı sertifikası verebilen kurumların programları uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir. Genellikle fakat örgün eğitim veren kurumlarda bulunmaktadır ve bunun yanı sıra sertifikalar üniversite onaylı ve MEB onaylı olarak değişmektedir. Sizin ihtiyacınız veya isteğiniz doğrultusunda seçeceğiniz kurumun bir özelliği de sertifikanın neye bağlı olmasıdır.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/cocuk-gelisimi-egitimi/

 

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti