Oryantasyon Sertifikasi

 

Usta Öğretici Sertifikası Online Bir Eğitim Programıdır. Bir sanat, alan veya zanaatta uzmanlaşmak onu doğru şekilde başkalarına aktarabilmek için yeterli değildir. Usta öğretici statüsünde olup bilgilerinizi başkalarına aktarabilmek için usta öğretici (oryantasyon) eğitimi almalısınız. Uzmanlaştığınız alanda eğitimcilik yapmak, sınıf içi düzeni sağlamak, hitabetinizi güçlendirmek eğitimlerle öğrenilir. Sahip olduğunuz bilgileri başkalarına da anlatmanın yolu usta öğretici (oryantasyon) eğitimi almaktır.

Usta öğretici sertifikası, halk eğitim merkezi ve belediyeye bağlı eğitim kurumlarında öğreticilik yapma fırsatı verir. Her yaştan öğrenciye hitap edebilmek, hakimiyet sağlamak için gerekli eğitimler kurslar aracılığı ile verilir. Usta öğretici oryantasyon sertifikası ise donanımınızı gösterir belgedir. Usta öğretici sertifikası alabilecekler;

  • Kadrolu usta öğretici
  • Halk eğitimde görev yapacak ücretli uzman
  • Kadrolu öğretmen
  • Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin temsilcileri

 

Usta Öğretici Olmak İçin Ne Gerekir?

 

Halk eğitim merkezinde usta öğretici olarak çalışırken unutulmaya yüz tutmuş değerleri başkalarına da aktarırsınız. Usta öğretici olmak için ne gerekir veya usta öğretici nasıl olunur ise o doğrultuda eğitim alınmalıdır. Usta öğretici, sanatında ve zanaatında yetenekli olduğundan eğitimci vasıfları kazanmak için belgeye gerek duyulur. Usta öğretici olmak için usta öğretici sertifikası dışında başkaca prosedüre ihtiyaç yoktur.

Usta öğretici (oryantasyon) eğitimi ve kurs sonunda verilen usta öğretici sertifikası alarak ders vermek için başvuruda bulunabilirsiniz. Öğrencilere nasıl hitap edeceğiniz, aranızdaki seviye ve konuları aktarma şeklini öğrenirsiniz. Sahip olduğunuz bilgi ve birikimi kısa sürede karşınızdakine aktarabilirsiniz.

 

Usta Öğretici (Oryantasyon) Eğitimi

 

Usta öğretici (oryantasyon) eğitimi, 2018 yılından bu yana halk eğitim merkezlerinde çalışacaklar için zorunludur. Bu tarihten itibaren oryantasyon programı ve sertifikası veren kurumlar sayesinde öğreticilik yaparsınız. Online usta öğretici (oryantasyon) eğitimi almak ve kısa sürede çalışmaya başlamak için Uzaktan Eğitim Merkezi ile konuşun. Süpervizyon eğitimleri, canlı dersler, uygulamalar ve teori bilgileri kurs içeriğinde bütün halinde sunulur. Devlet üniversitesi iş birliğinde hazırlanan program yardımı ile öğreticilik yaparsınız.

Usta öğretici (oryantasyon) eğitimi fiyatı makul olup taksit seçeneği de vardır. Kendi işinizde çalışsanız da halk eğitim merkezinde ders vermek için oryantasyon programı ve sertifikası alabilirsiniz.

 

Oryantasyon Programı Ve Sertifikası

 

Oryantasyon programı ve sertifikası, bilgilerini halk eğitim bünyesinde aktarmak isteyenler içindir. Kurs sonundaki sertifika sınavından geçerli not aldığınız sürece halk eğitimde eğitmen olabilirsiniz. MEB onaylı usta öğretici sertifika veya anlaşmalı üniversite onaylı usta öğretici sertifikası seçenekleri için kurs merkezi ile görüşün.

Oryantasyon programı ve sertifikası aldıktan sonra tek yapmanız gereken iş başvurusu yapmaktır. Halk eğitim merkezinde ders vereceğiniz uzmanlıkta açık kadro bulunduğu takdirde ders verirsiniz. Oryantasyon programı ve sertifikası almadan alanınızda en iyisi olsanız bile eğitmen olma şansınız bulunmaz. Yasal gerekliliği yerine getirmek açısından oryantasyon programı ve sertifikası yeterlidir.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın ALMAK için : https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/oryantasyon-usta-ogretici-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti