montessori eğitimi uzaktan eğitim

 

Montessori eğitimi nedir sorusundan önce Montessori nedir iyice öğrenilmedir. Montessori’nin kurucusu Maria Montessori, çocuğun ve isteklerinin ön planda olduğu başarısını artıran eğitim modeli geliştirmiştir. Bu eğitimde bireysel beceriler ve zeka geliştirilip çocuğun öğrenme hızı artırılır. Montessori eğitim programı online eğitimle alınabilir. Eğitmen olacaklar veya çocuklarını Montessori eğitim modeli ile büyütecekler kursa katılabilir. Çocukların yaşına ve yeteneklerine uygun eğitim programları hazırlanır. Böylece vereceğiniz eğitimleri çocuğa nasıl aktarabileceğinizi de öğrenirsiniz.

Montessori eğitimini online eğitimini alınırken süpervizyon ve uygulama dersleri ile desteklenir. Çocukların sorumluluklarının bilincinde yetişmesi ve özgür iradesini kullanmasını sağlayacak içerikler hazırlanır. 7 gün 24 saat derse girme ve çalışma imkanınız vardır. Montessori eğitimini online alındığınızda sertifikanız da olur.

 

montessori eğitimi ne işe yarar

 

Montesorri Eğitimi Ne İşe Yarar?

 

Montessori eğitimi ne işe yarar konusunda çokça araştırmalar yapılmıştır. Bu eğitimi almış çocuklar gözlemlendiğinde çok sayıda başarılı kimseler ve sanatçılar yetiştirdiği görülmüştür. Montessori eğitim programı ile öğretmenlik yapabileceğiniz gibi çocuklarınızı yetiştirebilirsiniz. Montessori eğitmeni olup gelir kazanırken nitelikli nesiller de yetiştirmek mümkün. Okuma alışkanlığı kazanmaları ve sanatla yakından ilgilenmeleri eğitimin ilk amaçlarındandır. Doğayı seven ve korunması için çalışmalar yapacak yetişkinler yetiştirmek için bu eğitime ihtiyaç vardır.

Montessori eğitimi ne işe yarar ki düşüncesine girmeden eğitime odaklanmak önem taşır. Dünyada ve 100’den farklı ülkede Montessori eğitimi kullanılması, sistemin başarısını da ortaya koyar. Montessori eğitim programı uzaktan alındığında da aynı başarı yakalanacaktır. Montessori eğitim programı çok yönlüdür. Bireyi eğitmen olarak yetiştirdiği gibi çocuğun yeteneklerini de artırır. İki tarafa da başarı ve kariyer hayatında yükseliş getirir. Çocukların gelişimi ruhsal ve fiziksel yönden incelendiğinden birçok eğitim modelinden daha nitelikli olduğu saptanmıştır.

 

Montesorri Sertifikası Nedir

 

Montesorri Sertifikası Nedir?

 

Montessori sertifikası nedir ve faydaları nelerdir araştırmasına girdiğinizde başarınıza olan katkısını görebilirsiniz. Montessori sertifikası, Montessori eğitimi sonunda online sınavdan başarılı olunduğu takdirde verilen belgedir. Bu belgeyi alabilmek için sertifika veren kurumları seçmeniz gerekir. Sadece eğitim veren, e-devlette görülen sertifika alamayacağınız yerler yerine Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. Uluslararası geçerli Montessori eğitimi sertifikası verirken YÖK denkliği imkanınız da vardır. e-devlet görünürlüğü olan Montessori sertifikası iş başvurusu yaparken size fayda sağlayacaktır.

 

montessori eğitmeni çalışma alanları nelerdir

 

Montesorri Eğitmeni Çalışma Alanları

 

Montessori eğitimi ile birlikte sertifika alındığı takdirde çok fazla yerde çalışabilirsiniz. Montessori eğitmeni çalışma alanları açısından belgenin önemi büyüktür. Dünyanın her yerinde Montessori eğitmeni olarak çalışmak için sertifika programı yeterli olacaktır. Montessori eğitimi uzaktan alınsa da çalışma alanınızda değişikliğe neden olmaz.

Montessori eğitmeni çalışma alanları;

  • Montessori okullarında eğitmen olabilirsiniz.
  • Çocuklarınızı bu eğitim modeli ile yetiştirebilirsiniz.
  • Okul öncesi kurumlarda çalışabilirsiniz.
  • Oyun evlerinde, anaokulu ve kreşlerde çalışmak mümkün.
  • Gündüz bakım evi veya çocuk bakım evlerinde çalışırsınız.
  • Dadılık veya bakıcılık yapanlar için de büyük avantajdır.

Eğitimi İncelemek veya Başvurmak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/montessori-egitimi/

 

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti