EMDR Eğitimi Online

 

Yaşanılan olumsuz olaylar, travmalar ve kötü anıları yeniden işleyebilmeye EMDR denir. Beyindeki bağlantılar kullanılarak travmaları, olumsuz olayları göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme mümkündür. EMDR nedir ve nasıl uygulanır konusu uzmanlık gerektirdiğinden EMDR eğitimi online alınabilir.

Psikolog, psikiyatr, aile danışmanı gibi ruh sağlığı uzmanları EMDR ile kişinin sürekli yaşadığı dayanılmaz acıları hafifletir. Bir olay karşısında yıllar geçse de aynı derin üzüntü, kaygı ve acı hissedildiğinde kişi o anda kalır. Hayata yeniden ve daha iyi devam etmek için yaşadığı olumsuz deneyimin yeniden işlenmesi gerekir. EMDR eğitimi online, uzmana bunu nasıl yapabileceğini en iyi biçimde aktarır. Seans sırasında hangi aşamaların takip edileceği ve hangi anılara müdahale edeceğini uzmana öğretir. EMDR terapi kişinin anlamsız huzursuzluklarını ve psikolojik sorunlarını büyük ölçüde giderir. Ağır depresyon, travma sonrası davranış bozukluklarında da etkisi fazladır.

 

EMDR Sertifikasının Avantajları Nelerdir?

 

EMDR eğitimi online seçildiğinde Uzaktan Eğitim Merkezi EMDR sertifikası da verir. Eğitim sonunda sertifika, kişiye ders aldığı EMDR alanında faaliyet gösterme imkanı sunar. EMDR sertifikasının avantajları nelerdir araştırması yapanlar sertifikayı da önemsemelidir.

EMDR sertifikasının avantajları çok yönlüdür. Uzmana kazandırdıkları ve danışana kazandıkları farklı boyutlardadır.

  • Uzmana EMDR terapi uygulama yetkisi verir.
  • Yurt içi ve yurt dışında EMDR alanında çalışma yeterliliği sunar.
  • Danışan sayısını büyük ölçüde artırır.
  • Terapilerde sorun çözümü için yeni yol sunar.
  • Uzmanlığı ilerlettiği gibi mesleki başarıyı da artırır.

EMDR sertifikası olan kişilerden yardım almak sorunu kısa sürede çözmenizi sağlar. Birkaç seansta bile ciddi rahatlama hissedersiniz. Olumsuz anılarınızın uzman tarafından yeniden işlendiğine dair güveniniz olur. EMDR sertifikası, danışanda güven duygusu tesis eder.

 

EMDR Eğitimi uzaktan eğitim

 

EMDR Sertifikasını Kimler Alabilir?

 

EMDR terapiye olan yoğun ilgi sebebi ile EMDR sertifikasını kimler alabilir merak konusudur. Psikiyatrik bozukluklarda ve ağır travmalarda kullanıldığı için alanında uzman kişilerce EMDR sertifikası alınmalıdır.

  • Psikiyatrist
  • Psikolojik danışman
  • Psikolog
  • Psikiyatri hemşiresi
  • Psikoloji alanında yüksek lisans yapanlar

EMDR sertifikasını kimler alabilir konusunda detaylı bilgi için Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. EMDR eğitimi online ve EMDR sertifikası hakkında var olan sorularınız da cevaplandırılacaktır.

 

EMDR Eğitimi Online nereden alınır

 

EMDR Eğitimi Ve Sertifika Programı

 

Göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme için EMDR eğitimi ve sertifika programı gereklidir. Akademik seviyede eğitimleri online şekilde alabileceğiniz bu program sonrasında mesleki bilginiz artacaktır.

EMDR eğitimi ve sertifika programı, panel üzerinden yürütüldüğünden derslere girmek için internet ve akıllı cihazınızın olması yeterlidir. Canlı derslerde uygulama videosu, süpervizyon eğitimi ile vaka analizi işlenir. Üniversite onaylı EMDR eğitimi sertifikası da kurs sonundaki sınavdan geçerli not alınca verilir. Sertifika sınavına da eğitimler gibi online katılırsınız. E-devlet görünürlüğü olan, uluslararası akreditasyonlu belge için EMDR eğitimi ve sertifika programı alabilirsiniz.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/emdr-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti