uzaktan wiscr zeka testi egitimi online sertifika

Wisc- R zeka testi, 6 yaş ile 16 yaş aralığındaki çocukların zeka seviyesi, akıl yürütme becerisini ölçmek için uygulanan testtir. Wısc- R zeka testi, yapıldığında çocuğun IQ seviyesi ve nasıl zekaya sahip olduğu tespit edilir. Dünyada da uygulanan ve en güvenilir kabul edilen testlerden biri olarak bilinir. Zeka testini uygulamak için eğitim ve sertifika gerektiğinden herkes bu testin uygulayıcısı olamaz. Nasıl Wisc- R zeka testi uygulayıcısı olurum araştırmasına girdiyseniz eğitim almanın şart olduğunu bilmelisiniz. 2 gruptan oluşan soruları çocukların yaşına göre uygulayabilmek ve sonuçları okuyabilmek açısından test uygulayıcısı olmak önem taşır.

Nasıl Wisc- R zeka testi uygulayıcısı olurum araştırmasını uzatmak yerine Uzaktan Eğitim Merkezi ile görüşün. Wisc- R zeka testi uygulayıcılık eğitimi yanında sertifika da verir. Eğitimler dışında yeterliliğinizi kanıtlamanız açısından wisc- R zeka testi uygulayıcı sertifikası alırsınız.

 

Wisc R zeka testi uygulayicisi sertifika programi nedir
Wisc R zeka testi uygulayicisi sertifika programi nedir

 

Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcılık Eğitimi

 

Wisc- R zeka testi uygulayıcılık eğitimi, testin yönergelere uygun olarak yapılmasını sağlar. Sözel ve performans test gruplarının her birinde alt başlıklı sorular vardır. Çocuğun yaşı büyüdükçe testin süresi ve test sorularının uygulanış şekli de değişecektir. 6 yaşındaki çocuk ile 16 yaşındakinin kelime dağarcığı aynı değildir. Wisc- R zeka testi uygulayıcılık eğitimi test sonuçlarını yorumlama, raporlama ve analiz etme yeteneği kazandırır.

Wisc- R zeka testi uygulayıcılık eğitimi, çocuğun yaşına uygun zeka seviyesinde olup olmadığını da kontrol edecektir. Kelime dağarcığından aritmetik kabiliyetine kadar bir dizi test sorusu nasıl uygulanır öğrenirsiniz.

 

Wisc R zeka testi uygulayicisi nasil olunur
Wisc R zeka testi uygulayicisi nasil olunur

 

Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcılık Şartları

 

Wisc- R zeka testi uygulayıcılık şartları arasında kimlerin eğitim alabileceği belirtilmiştir. Psikolog, psikolojik danışman veya psikolojik hizmetler lisans mezunu olmak eğitim için yeterlidir. Bu bölümler dışındakilerin Wisc- R zeka testi uygulaması söz konusu olmaz.

Wisc- R zeka testi uygulayıcılık şartları arasında belirlenmiş bölümden mezun olanların eğitim sonunda sertifika alması gerekir. Wisc- R zeka testi uygulayıcı sertifikası olanlar testi uygulayabilir. Aksi halde testin güvenilirliği zedeleneceği gibi test sonucuna da şüphe ile bakmak gerekecektir. Wisc- R zeka testi raporu hazırlama ve puan aralığına göre değerlendirme sayılan alanlardan mezun olanlarca yapılır.

 

Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

 

Wisc- R zeka testi uygulayıcı sertifikası aldığınızda iş başvurusu yapabilirsiniz.

  • Üniversite hastaneleri
  • Araştırma hastaneleri
  • Rehberlik araştırma merkezi
  • Bilim ve sanat merkezi

Devlet hastanelerinde uygulanabilen Wisc- R zeka testi, sertifikası olanlarca uygulanacaktır. Yasal çerçevede wisc- r zeka testi uygulayıcı sertifikası olmayanlar testi yapamaz. Testin yanlış uygulanması söz konusu olduğunda 6 aylık bekleme süresi sonunda test tekrar edilmelidir. Yanlış uygulama sonunda bekleme süresine uyulmaması sonuçların güvenilirliğini zedeler. Wisc- r zeka testi uygulayıcı sertifikası, wisc- R zeka testi yönergelerine uygun hareket edeceğinizi gösterir.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/wisc-r-zeka-testi-uygulayici-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti