objektif testler eğitimi

 

Objektif testler, çocuğu yakından tanımak ve ona uygun psikolojik destek sunmak için kullanılır. Objektif testler eğitim programı alındığı sürece objektif testler uygulayıcısı olma ve yorumlama yeteneği kazanırsınız. Objektif testler uygulayıcısı olmak için ne gerekli ise eğitimleri o doğrultuda almak yeterlidir. Sadece eğitim yeterli olmayıp objektif testler uygulayıcı sertifikası da almalısınız. Uzaktan Eğitim Merkezi, objektif testler uygulayıcı eğitimi sonunda testler eğitimi sertifikası da verir.

Psikolog, pedagog, psikiyatr çocuğun teşhis ve tedavi aşamasında yanlış karar vermemek açısından objektif testleri kullanır.

 

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

 

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

 

Objektif testler uygulayıcı eğitimi, size her bir testin ayrı ayrı uygulayıcısı olma yetkinliği verir. Dikkat ve konsantrasyon testi, motor becerileri ve algı testleri, okul olgunluğu testi gibi çeşitli test grupları vardır. Bu testlerin her birinin alt testlerinin nasıl uygulanması gerektiği de eğitimlerin konusudur. Objektif testleri uygulama, raporlama ve yorumlama için sertifika alabilecekler;

– Psikoloji lisans veya yüksek lisans eğitimi alanlar

– PDR bölümünde lisans veya yüksek lisans eğitimi alanlar

– Okul öncesi öğretmenleri

– Çok gelişimi öğretmenleri

– Ergoterapi

– Aile danışmanı

– Üstün zekalılar öğretmenleri

Objektif testler uygulayıcı eğitimi uzaktan alacaksanız Uzaktan Eğitim Merkezi’ni seçebilirsiniz. En iyi objektif testler eğitim sertifika vermesi yanında sertifika uluslararası geçerliliğe de sahiptir. Üstelik e-devlet görünürlüğü olan objektif testler uygulayıcı sertifikası da verilir.

 

Objektif Testler Uygulayıcı Sertifika Programı

 

Objektif Testler Uygulayıcı Sertifika Programı

 

Objektif testlerin uygulanması, raporlama ve çözümleme bilgisini kazanmak objektif testler uygulayıcı eğitimi ile mümkündür. Objektif testler uygulayıcı sertifika programı her zaman canlı derslere erişim sağlayabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır.

Objektif testler uygulayıcı sertifika programı akademik düzeyde oluşturulurken bazı  testlere öncelik verilmiştir.

1 – Ankara Gelişim Tarama Envanteri

2 – Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

3 – Benton Görsel Bellek Testi

4 – Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi

5 – Bender Gestalt

6 – Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

7 – Frankfurter Dikkat Testi

8 – Catell 3-A

9  – Catell 2-A

10 – Gessel Testi

11 – Good Enough – Harris Bir İnsan Çiz Testi

12 – Porteus Labirent Testi

Objektif testler uygulayıcı sertifikası aldığınız zaman bunların her birini uygulamak için ayrı sertifika almanız gerekmez.

 

En İyi Objektif Testler Eğitimi

 

En İyi Objektif Testler Eğitim Sertifikası

 

En iyi objektif testler eğitim programı araştırmasına girdiyseniz başarılı olmak için seçenekleri değerlendirmelisiniz. Devlet üniversitesi ile çalışma yürüten Uzaktan Eğitim Merkezi, en iyi objektif testler eğitim programını verir. Aynı zamanda uzaktan eğitim seçenekleri içerisinde en iyi objektif testler eğitim programı da buradan alınır. Canlı dersler, uygulama videoları, süpervizyon yanında vaka analizi de yapılır. Objektif testlerin uygulanacağı çocukların yaş aralığı göz önünde bulundurularak eğitim hazırlanmıştır. Motivasyon, dikkat, motor becerisi, algı ve görsel kabiliyet gibi yönlerden çocuğu test edebilmek için en iyi objektif testler eğitimini almak şarttır.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/objektif-testler-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti