uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nedir ?

Bilişsel ve davranışsal terapi eğitimi psikoterapi sistemlerinin iki dalgasının en çok kullanıldığı Çağdaş teknikler teorik bilgiler bilimsel dayanaklar ve klinik uygulamaları çerçevesinde psikologlara iletmeyi hedeflemektedir. Bu uygulamalı eğitim sayesinde eğitimi gören kişiler ders anlatımı vaka örnekleri örnek videolar canlandırmalar ve egzersizler aracılığı ile birçok psikolojik sorunlar bilişsel davranışçı terapi uygulamalarını çok detaylı bir şekilde öğrenmektedir. Bu yüzden eğitimi alırken bir yandan vaka formülasyonu ve terapinin çeşitleri hakkında bilgi edinirken diğer yandan ise klinik uygulamada yapılması gereken yöntem seçimi hakkında da bilimsel bakış açısı ve kültürler arası farklılık bilinci ile yaklaşmayı öğrenirler. Bu da kişilerin bu eğitimden sonra yapacakları iş hayatı ve terapiler için çok büyük önem arz etmektedir. Kişisel davranışçı terapi eğitimlerinde genel olarak bazı bilgiler ve temel kavramlar çoğu eğitim kurumunda stabildir. Bu genel kavram ve bilgiler şu konu başlıkları altında verilmektedir. Klinik içi görüşme teknikleri bilişsel kuramın ilkeleri Bilişsel davranışçı terapi kuramı nedir bilişsel teknikler davranışçı teknikler depresyon, panik bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu, travma sonrası oluşan stres bozukluğu, yaygınlaşmakta olan anksiyete bozukluğu, Özgür fobiyi dikkat ettiği ve hiperaktivite bozukluğu konularını genel olarak Bilişsel davranışçı terapi eğitimi içerisinde bulunmaktadır. Bu gibi kavram ve bilgileri öğrenen kişiler artık terapilerini bilişsel davranış eğitim programları sayesinde daha rahat bir şekilde gerçekleştirme hem normal hayatta uygulamada hem de iş hayatı olarak çok fazla katkı sağlamaktadır. Peki bu eğitim almak istenir ise hangi sorulara cevap verilmeli. Bu sorular uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi nereden alınmalı ve en iyi bilişsel davranışçı terapi eğitimi nereden alınır sorularıdır.

 

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nereden Alınmalı ?

Cevaplamanız gereken ilk soru olan bilişsel davranışçı terapi eğitimi nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin en iyi eğitim ve en iyi bir şekilde sertifika alabileceği kurumdan eğitim alması gerekmektedir. Bu gibi koşulların yanı sıra alacağınız sertifikanın üniversite onaylı olması sizler için bir artısı olacaktır.

 

En İyi Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?

Eğitim ve sertifika için koşulları belirledikten sonra bu koşulları sağlayabilen kurumu araştırıp bulduktan sonra o kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://uzaktanegitimmerkezi.com.tr/egitim/bilissel-davranisci-terapi-egitimi/

Uzaktan Eğitim Merkezi

Yorum Yazın

Eğitim Sepeti